Повільне розмитнення

Цього тижня кількість розмитнених “євроблях” вже перевищила тисячу. Однак це мізерна цифра: за різними оцінками дорогами України їздять майже два мільйони машин на іноземній реєстрації

Закони, відомі під №8487 та №8488, діють від 25 листопада. Перший передбачає можливість розмитнення “євроблях” і 50% знижки при сплаті акцизного податку, якщо це буде зроблене впродовж 90 днів (від 25 листопада). Другий – посилення відповідальності за порушення митних правил. Через 180 днів (23 травня 2019-го) від набуття чинності документа про штрафи для користувачів “євроблях”, які не встигнуть чи не захочуть легалізувати в Україні такі авта, значно зростуть. До прикладу, за порушення термінів транзиту або тимчасового ввезення штрафи підвищаться і становитимуть: від 10 до 20 діб – 17 000 грн, від 20 до 30 діб – 85 000 грн, більш ніж на 30 діб (а також за втрату або розбирання авта) – 170 000 грн або конфіскація транспортного засобу за рішенням суду. Впродовж 180 днів діятиме уніфікований штраф за порушення дотримання термінів і умов митних режимів тимчасового ввезення або транзиту – 8500 грн. Сплативши цей штраф, а українцям дали змогу це зробити за третю особу – фактичного власника авта, “євробляху” можна розмитнити, та все одно потрібні документи на машину.
“У всіх випадках разом із митною декларацією, яку оформляє митний брокер, необхідно подати: реєстраційні (технічні) документи на автомобіль (як правило, техпаспорт); документи, які підтверджують право власності на транспортний засіб (як правило, договір купівлі-продажу) або право ним розпоряджатися і декларувати (як правило, довіреність); рахунок-фактуру (інвойс) або інший документ, що визначає вартість товару (це може бути документ, який також підтверджує право власності)”, – таке роз’яснення щодо необхідних документів для митного оформлення автомобілів, ввезених у режимі тимчасового ввезення або транзиту нещодавно з’явилося на сайті Державної фіскальної служби (ДФС).
Потрібно розуміти, що впродовж 90 днів знижка 50% діятиме тільки при сплаті акцизу. Окрім цього податку, при розмитненні автомобіля потрібно ще сплатити 20% ПДВ, 7,3% мита (на авта, які ввозять із ЄС; на машини з інших країн передбачене мито в розмірі 10%) та від 3% до 5% збору в Пенсійний фонд. Якщо ж повернутися до питання акцизу, то його розраховують за такою формулою: базова ставка (для автомобілів із бензиновим двигуном та об’ємом двигуна до 3000 кубічних сантиметрів – 50 євро, понад 3000 кубів – 100 євро; з дизельним двигуном до 3500 кубів – 75 євро, понад 3500 кубів – 150 євро) множиться на коефіцієнт двигуна авта і ще раз множиться на коефіцієнт віку авта (кількість повних календарних років). Граничний коефіцієнт віку – 15. Навіть при розмитненні 20-25 річних автівок до уваги братимуть коефіцієнт 15. Тобто можна розмитнити й ті машини, які не відповідають екологічному стандарту Євро-5 (раніше це було неможливо), але при цьому вік здорожчуватиме вартість розмитнення. Доступнішим для всіх розмитнення не стало. Саме тому користувачі “євроблях” не кинулися масово легалізувати “свої” машини. Відсутність необхідних документів також не остання причина цього.
Повільні темпи легалізації “євроблях” підтвердили і в ДФС. Хоча податківці знайшли й чим похвалитися. “Чернівецька митниця ДФС здійснила митне оформлення тисячного автомобіля на єврономерах… Загалом з 26 листопада по 10 грудня 2018 року, тобто з моменту першого оформлення транспортного засобу на іноземній реєстрації за новими правилами, до бюджету перераховано 65,8 млн грн, економія громадян становить 38,6 млн грн. Митне оформлення автомобілів, які були ввезені у митних режимах тимчасового ввезення або транзиту, здійснене 19 митницями. Найбільшу кількість автомобілів оформила Чернівецька митниця (438 одиниць) та Волинська митниця (260 одиниць). Слід зазначити, що при митному оформленні 824 транспортних засобів, щодо яких порушені строки та умови митних режимів тимчасового ввезення або транзиту, сплачені 7 млн грн”, – таке повідомлення 10 грудня з’явилося на сайті ДФС.
Нагадаємо, що наприкінці минулого тижня голова парламентського Комітету податкової та митної політики Ніна Южаніна звинуватила ДФС у саботажі митного оформлення транспортних засобів. “Мені особисто почали дзвонити люди, які намагаються розмитнити авта, скаржаться, жаліються. Адже деякі з них стоять у черзі кілька діб поспіль. Організатором такої затримки є виконувач обов’язків заступника голови ДФС Вік­тор Кривіцький, відповідальний за митний напрям, а причиною – вигадана ним нова система перевірки митної вартості на рівні центрального апарату Державної фіскальної служби без фізичної присутності самого авта”, – написала Южаніна на своїй сторінці у Facebook. Згодом вона повідомила, що проблему вдалося вирішити і що їй “зателефонували перші громадяни, які щойно виїхали з митниць після закінчення процедури розмитнення”.
От тільки виникає питання: а що робити людям, які не мають змоги додзвонитися до голови парламентського комітету? Вже не перший день в соц­мережах і в різних ЗМІ можна знайти коментарі українців, які нарікають на те, що митники в кілька разів завищують вартість авта при розмитненні. За такої ситуації охочих легалізувати “євробляхи” і сплачувати податки більше не стане…
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
7.1703 / 4.11MB / SQL:{query_count}