Бум і збій

У вівторок, 4 грудня, українці масово нарікали на неможливість придбати квитки через онлайн-систему Укрзалізниці. Перевізник попросив людей потерпіти, а потім похвалився рекордними продажами

Щороку перед Новим роком та різдвяними святами виникає ажіотаж навколо залізничних квитків і щороку українці зіштовхуються з величезними проблемами, щоб ці квитки придбати. Але в Укрзалізниці ажіотаж чомусь не можуть передбачити, а проблеми намагаються вирішувати вже після їх виникнення.
У вівторок, 4 грудня, українці в соцмережах та коментарях різним ЗМІ масово нарікали на збої в роботі онлайн-системи продажу квитків. Одні заявляли про те, що так і не змогли зайти на сайт і замовити квиток, другі – що гроші з банківських карт було знято, але ні бланків замовлень, ні номерів квитків вони так і не отримали…
Власне тільки цього тижня, з 4 грудня, Укрзалізниця почали відкривати продаж квитків на потяги, що відправляються після 20 грудня.
“У зв’язку зі збільшенням у шість разів навантаження на онлайн-систему продажу квитків booking.uz.gov.ua фахівцями Укрзалізниці вживаються заходи для забезпечення коректної роботи сервісу, зокрема для забезпечення проведення клієнтських платежів. Укрзалізниця просить клієнтів з розумінням ставитися до ситуації, що склалася. Для стабілізації роботи системи накладене обмеження у 140 сесій на секунду, необхідне, зокрема, для гарантування здійснення операцій клієнтських платежів… У міру стабілізації ситуації обмеження будуть зняті”, – таке повідомлення з’явилося на сайті та Facebook-сторінці Укрзалізниці 4 грудня, але, наголосимо, лише через кілька годин після збою в роботі онлайн-системи з продажу квитків.
Вже зранку наступного дня в Укрзалізниці заявили про стабілізацію роботи сайту. Але в реальності ще станом на обід 5 грудня проблеми з придбанням квитків он-лайн тривали. “Великий попит на залізничні квитки все ще визначає роботу онлайн-системи booking.uz.gov.ua. Це може спричинити певні ускладнення в процесі оформлення придбання проїзних документів пасажирами через інтернет. Фахівці Укрзалізниці в онлайн-режимі підтримують стабільність функціонування системи, здійснюється персональна робота щодо повернення коштів та завершення оформлення квитків клієнтам, у яких виникали проблеми з придбанням проїзних документів. Тим часом у соціальних мережах і деяких ЗМІ поширюється інформація про нібито призупинення роботи сервісу booking.uz.gov.ua через проведення технічних робіт. Ця інформація не відповідає дійсності, і ми закликаємо не спекулювати на тимчасових перебоях, пов’язаних з ажіотажним навантаженням на систему! Про всі можливі обмеження у разі їхнього запровадження буде повідомлено на офіційних ресурсах Укрзалізниці… Якщо заявлена операція в онлайн-системі booking.uz.gov.ua, яка здійснювалася 4 грудня в години пікового навантаження на систему, залишилася без результату, клієнтам необхідно звернутися з відповідною інформацією у встановленому порядку за телефоном: (044) 591-19-88, електронною адресою: booking@uz.gov.ua або Skype: uz_booking” – це повідомлення Укрзалізниці від 5 грудня. 
Деякі українські користувачі соцмереж, які зіштовхнулися з проблемами в роботі онлайн-сервісу Укрзалізниці, повідомляли, що квитки таки отримали. Були й повідомлення про повернення коштів через непідтвердження транзакції. Ситуація має поступово перейти в спокійне русло. Але чи можна взагалі було уникнути подібних проблем? Так, можна було. Добре подумавши перед ухваленням обмеження на продаж квитків на потяги за 15 діб до їх відправлення, а не за 45 днів, як було раніше. Обмеження аргументувалося боротьбою з перекупщиками, але насправді створило ще більший ажіотаж серед українців напередодні новорічних свят.
Тим часом Укрзалізниця хвалиться тим, що 4 грудня продала рекордну кількість квитків – 244 тисячі, з них 148 тисяч квитків (61% від загальної кількості) через інтернет.
Усім українцям, котрі найближчим часом планують купувати залізничні квитки, потрібно пам’ятати, що після реалізації всіх квитків на так звані цілорічні поїзди Укрзалізниця почне призначення додаткових потягів на період новорічних та різдвяних свят. Перевізник обіцяє призначити не менш ніж 30 додаткових поїздів у популярні напрямки.
Також нагадаємо, що ще раніше Укрзалізниця з метою запобігання зловживання і дефіциту квитків на поїзди в період новорічних і різдвяних свят заборонила здійснювати повернення квитків через інтернет на період з 15 грудня 2018-го до 15 січня 2019-го.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
9.1967 / 4.1MB / SQL:{query_count}