Воєнний стан і вибори в ОТГ

Місцеві вибори в десяти областях у грудні не відбудуться. Львівщини це не стосується

Одразу після запровадження в 10 областях, які межують із РФ та Придністров’ям або мають вихід до Азовського моря, воєнного стану до 26 грудня стало зрозуміло, що там не зможуть відбутися призначені на 23 грудня вибори в об’єднаних територіальних громадах (ОТГ). Адже режим воєнного стану унеможливлює проведення будь-яких виборів. Нагадаємо, що воєнний стан запровадили в Одеській, Миколаївській, Херсонській, Запорізькій, Луганській, Донецькій, Сумській, Харківській, Чернігівській та Вінницькій областях.
29 листопада Центральна виборча комісія (ЦВК) ухвалила постанову, якою заборонила підготовку та проведення 45 перших і семи додаткових виборів у новостворених ОТГ, призначених на 23 грудня, а також 19 проміжних місцевих виборів, які мали відбутися 9 і 16 грудня в областях, де запроваджений воєнний стан.
Наші політики ще намагалися знайти якісь лазівки, але виборчий процес був перерваний. 3 грудня Президент Петро Порошенко зареєстрував і визначив як невідкладний законопроект “Про внесення зміни до статті 28 закону “Про правовий режим воєнного стану” щодо забезпечення проведення місцевих виборів, призначених на неділю, 23 грудня 2018 року”.
І спікер Андрій Парубій заявив про те, що голосування за відповідний президентський законопроект відбудеться вже цього тижня.
Тексту президентського законопроекту на парламентському сайті станом на день 5 грудня ще не було. Зрештою стало зрозуміло, що, мабуть, вже й не буде. Спікер Андрій Парубій 5 грудня під час Форуму місцевого самоврядування в Києві визнав, що вибори 23 грудня в ОТГ у областях, де запроваджений воєнний стан, провести неможливо. Тому доведеться зачекати до завершення дії режиму воєнного стану, і після цього ЦВК заново має оголосити про початок виборчих кампаній.
“Ми всі спільно є в одній позиції, що було б правильно, якби вибори пройшли незалежно від введення воєнного стану. Але хотів би повідомити, що ми провели докладні консультації з Центральною виборчою комісією, з комітетом Верховної Ради, юридичним відділом парламенту і дійшли до спільного розуміння, що, на жаль, на сьогодні це неможливо вже зробити, бо процес проведення виборів уже був перерваний… В найближчий період вибори у громадах в тих десяти областях, де був оголошений воєнний стан, будуть оголошені та проведені у відкритий і демократичний спосіб, щоб ми не поставили під будь-який сумнів юридичні підстави і право вибору та право конкуренції під час проведення цих виборів”, – заявив Андрій Парубій, повідомляє УНІАН.
Насамкінець зазначимо, що в областях, у яких воєнний стан не запроваджений, проблем для оголошених на 23 грудня виборів у ОТГ немає. До прикладу, в цей день на Львівщині відбудуться вибори у п’яти ОТГ (Бібрській та Радехівській міських ОТГ, Лопатинській та Меденицькій селищних ОТГ, а також Зимноводівській сільській ОТГ).

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
7.1226 / 4.08MB / SQL:{query_count}