Історичний шанс

Об’єднавчий собор, на якому постане єдина помісна Православна церква в Україні, відбудеться 15 грудня

фото: shutterstock
Уже стали відомі точні дата і місце проведення Об’єднавчого собору, на якому українські православні єрархи мають проголосити створення помісної Православної церкви, затвердити її статут і обрати предстоятеля. Собор відбудеться 15 грудня в храмі святої Софії у Києві. Про це повідомив Президент Петро Порошенко 5 грудня під час виступу на Форумі місцевого самоврядування.
“Його Святість Вселенський патріарх Варфоломій повідомив мене, що підписав відповідні листи із запрошеннями єрархам УПЦ Київського патріархату, УАПЦ та єрархам УПЦ Московського патріархату взяти участь в цій історичній події… Тепер колосальна відповідальність лягає на єрархів українських Церков – у мирі, злагоді, в дусі християнської любові й патріотизму провести Собор, обрати предстоятеля, який поїде до Константинополя (Стамбула) і отримає Томос”, – сказав глава держави.
Зауважимо, що в УПЦ МП вчергове офіційно підтвердили своє небажання брати участь в Об’єднавчому соборі. Хоча відомо, що серед єрархів УПЦ МП є такі, що підтримують автокефалію української Церкви, тому можна очікувати, що низка представників нинішнього Московського патріархату в Україні таки візьмуть участь в Об’єднавчому соборі.
Також нагадаємо, що, як пояснював Ростислав Павленко, директор Національного інституту стратегічних досліджень, радник Президента України, обраний на Соборі предстоятель помісної Церкви поїде до Фанару, співслужитиме із Вселенським патріархом і отримає Томос, що підтверджує автокефалію української Церкви. Павленко повідомляв, що Вселенський патріархат текст Томосу вже затвердив.
Також Синод Вселенського патріархату підготував проект Статуту для української Церкви. Але саме українські єрархи затверджуватимуть його на Об’єднавчому соборі. “Для уникнення маніпуляцій і дутих сенсацій рішення щодо Статуту української Церкви прийматиме її Собор. Як уже не раз повідомлялося, Синод Вселенського патріархату сформулював пропозиції щодо імплементації Томосу про автокефалію (незалежність) у Статут Церкви, які будуть розглянуті українськими архиєреями. Чекаймо офіційних повідомлень. Залишилось недовго”, – зазначив 4 грудня на своїй сторінці у Facebook Ростислав Павленко.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8780 / 4.08MB / SQL:{query_count}