Парламент ухвалив в першому читанні законопроект про євроатлантичну інтеграцію України

Конституційний суд підтримав внесення змін до Конституції України з цього приводу

Депутати Верховної Ради України підтримали у першому читанні законопроект про внесення змін до Конституції України щодо європейської та євроатлантичної інтеграції. Під час розгляду законопроекту у парламенті виступив Президент Петро Порошенко, який зазначив, що конституційне закріплення прагнень України до повноправного членства в ЄС та НАТО “зобов’яжуть українську владу – будь-яку і всі її гілки”, працювати над реалізацією цих прагнень.
“Приєднання до ЄС та Північноатлантичного альянсу – дуже амбітне завдання і виконати його настільки непросто, що було би неправильним обіцяти конкретні строки. Але кожен день наполегливої праці дипломатів, військових і всієї країни наближає нас до цієї мети”, – написав згодом Президент у своєму Twitter.
Він наголосив, що Росія не має права ветувати вступ України до НАТО та ЄС. “Зміни до Конституції щодо руху в НАТО і ЄС – додаткова гарантія від реваншу проросійських, антинатівських, антиєвропейських сил. Загрозу такого реваншу не хочу перебільшувати, але так само закликаю його не ігнорувати і не недооцінювати”, – додав Петро Порошенко.
Представник Президента України у Верховній Раді Ірина Луценко заявила, що Конституційний суд 14-ма голосами – більшістю – підтримав зміни до основного закону в частині інтеграції до ЄС і НАТО.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.6879 / 4.06MB / SQL:{query_count}