Вітаємо команду фільму “Король Данило” з прем’єрою!

Сьогодні, 22 листопада, у всеукраїнський прокат виходить бойовик режисера Тараса Химича

Справжнє щастя для кожного з нас, коли мрії здійснюються. А тут була мрія з мрій всієї творчої команди – і вони своєю працею успішно здійснили цю амбіційну мрію. Сьогодні, 22 листопада, у всеукраїнський прокат виходить  художній фільм режисера Тараса Химича “Король Данило”. Знімальна група мала ідею та мету – зняти якісне і видовищне українське кіно – і зробила це, з чим її щиро вітаємо і зичимо успішного прокату фільму!
Стрічку про подвиги, перемоги і втрати, дружбу, зраду та кохання почали знімати 28 лютого 2017-го. Відтоді й донедавна була щоденна титанічна праця. Фільм створювала команда однодумців – працьовитих, професійних і драйвових. Знімальна група, а вона – як велика дружня родина, крок за кроком йшла до своєї мети. Команда жила фільмом, команда вірила в успіх. І ось – прем’єра фільму! Мегапрем’єра осені-2018 в Україні. Стрічка розрахована на масового глядача.
Як уже писала “Львівська Пошта”, на знімальному майданчику актори викладалися на всі сто (поза зйомками постійно тренувалися), одне одному допомагали, радили. Тут надзвичайні костюми, тут сильна команда гримерів і стилістів, тут професійні каскадери. Все у фільмі продумано до подробиць. У режисера Тараса Химича одна з найкращих сучасних камер.
Це перший масштабний проект, який не просто знімали у Західній Україні, але й виробляли безпосередньо тут. Режисер Тарас Химич та його команда представляють західноукраїнську кінокомпанію Invert Pictures Film Studio.
Події у стрічці розгортаються у XIII столітті. Це історія життя короля Данила Романовича, це історія про його світ, історія про стосунки людей у цей час. Загалом в українському бойовику, який триває 1 годину 36 хвилин, є 27 головних персонажів.
Як зазначають творці фільму, фільм “Король Данило” – це епос, це прониклива акторська праця, де кіногерої дивляться вам у душу з екрана. Це майстерність технічного виконання, режисерського бачення плюс фантастична оригінальна музика до фільму створює цю магію кіно.
Фільм є проекцію на сучасність, на сьогодення. Що важливо, його знімали без державного фінансування. Команда вклала гроші з прокату свого попереднього фільму – історичної драми “Жива”. Це був стартовий капітал початку зйомок блокбастера. Згодом фінансами допомогли і меценати.
Справжньою гордістю команди є те, що для зйомок фільму задіяли середньовічне місто-фортецю, яке, як розповідав “Львівській Пошті” Тарас Химич, якісно і швидко збудували майстри з Бучача – лише за два місяці. Це унікальний і красивий об’єкт – чогось подібного на теренах Західної України для зйомок фільму ще ніхто не зводив! Коли опиняєшся тут, виникає враження, що дійсно перебуваєш у середньовічному місті: мури, мости, захисні рови і не тільки… Мовиться і про дух, і про енергетику. Тут усі деталі продумані до дрібниць. “Це ідеальний знімальний майданчик. Насправді це щастя для режисера. Те, якою ми бачили фортецю на кресленнях, так усе і вийшло. За досить короткий час роботи майстри звели таку масштабну споруду! До слова, каскадери, яких запросили для зйомок фільму і з якими знімаємо різні трюкові сцени, зазначили, що фортеця збудована досить якісно і що їм тут безпечно працювати. Для мене як режисера це також важливо – безпека під час зйомок. Майстри зробили не просто декорацію для фільму, а якісну будову, за що ми їм щиро вдячні!” – розповідав виданню Тарас Химич.
Багато праці вклали у декорації та костюми. Пошили понад 200 унікальних костюмів, створених для головних героїв, ковалі відлили більш ніж сотню одиниць різної зброї. У фільмі задіяні каскадери та коні. Зйомки проводили у Львові, біля Львова та на Хортиці (Запорізька область). Кінні сцени знімали неподалік Івано-Франківська. Загалом було задіяно майже 30 локацій.
Ідея команди – відкрити короля Данила як яскраву постать: хто він був як людина, яким був його характер і яку роль він відіграв для нас. “Це людина, здатна ухвалювати неординарні рішення, яка може бути водночас відчайдухом і миротворцем”, – зазначав “Львівській Пошті” Тарас Химич. Цей фільм – художня інтерпретація життя Данила з його принципами, емоціями та почуттями.
Під час зйомок замінили виконавця головної ролі – короля Данила. Виконавець головної ролі – актор і професійний каскадер Сергій Ярмошенко. За плечима у нього досвід у кінному театрі в Запоріжжі, також як актор-каскадер має закордонний досвід зйомок – три роки пропрацював в Італії.
Спершу у стрічці Тараса Химича Сергій дублював головного актора – виконував трюки у кадрі, та згодом йому запропонували роль короля Данила. Сергій упорався на відмінно! Ще б пак, у нього є харизма, старанність та вміння швидко вчитися. Це перша його головна роль у фільмі. Колись у нього була мрія стати актором – у фільмі “Король Данило” ця мрія здійснилася! “Радію, що здійснилася моя мрія. Мав відповідальну місію – зіграти роль короля Данила. Думаю, що впорався”, – каже Сергій Ярмошенко.
Зі слів Сергія легко у фільмі далися бойові сцени, натомість важче, коли потрібно було зіграти закоханість. “Мені, як каскадеру, сцени реконструкції боїв близькі, всі трюки виконую у фільмі сам. А ось вдавати закоханість – це вже акторська майстерність. Вчився цього”, – зазначає Сергій Ярмошенко. До речі, Сергій у фільмі не лише актор, але й постановник боїв.
У стрічці звучить чудова музика Сергія Шманьова. Звукорежисером фільму є Роман Микульський. “Музика мозок “відриває” повністю. Музика не просто доповнює фільм, не просто створює атмосферу. Таке враження, що музика –  частина самих героїв. До мурашок…” – розповідає продюсер фільму Олеся Галканова-Лань.
Знімальна команда обіцяє глядачам і серіал, який розпочнуть знімати у 2019-ому. “Серіал – це наше завдання, на яке хочемо йти далі. Багато персонажів, цікаві образи, тому хочемо їх розвивати і показати глядачеві”, – резюмує  Олеся Галканова-Лань.

Олеся Галканова-Лань, продюсер фільму:
– Ми втілили свою мрію – зняли фільм “Король Данило”! Всі ті ідеї, які мали, втілили. 28 лютого 2017-го розпочали зйомки фільму. Було багато праці. Ми зняли якісне українське кіно без державної підтримки. “Король Данило” – це фільм про вибір у житті, це епос на історичну тематику, це легенда про короля Данила. Дякуємо всім-всім, хто в нас повірив, підтримав і допомагав, дякуємо меценатам! Радіємо, що сформували сильну команду, що знайшли одні одних. Ми всі різні, але в нас була одна спільна мета. Я щаслива, що за час зйомок мала можливість працювати із сильною, працьовитою і драйвовою командою. Дякую всім, дорогі, за титанічну працю! У фільмі задіяні актори зі Львова, Києва, Запоріжжя, Івано-Франківська, Тернополя, Хмельницька. Дякую і своїй мамі, яка весь час зйомок була з нашою із Олексієм Ланем (помічник режисера. – “Львівська Пошта”) донечкою Вікторією. Дякую за титанічну працю режисерові Тарасу Химичу і всім-всім, хто був задіяний у процес зйомок. Ми це зробили. Гарного перегляду українському глядачеві!
Юрій Вихованець, актор:
– Це моя перша важлива роль, що дуже відповідально. Вважаю, що зробив усе можливе, виклався сповна. Зніматися у фільмі режисера Тараса Химича – це така школа! Тішуся, що мав досвід роботи із надзвичайно класною командою! Це такий драйв! У фільмі граю роль Василька. Дякую Тарасові Химичу і Олесі Галкановій-Лань за довіру! Вони побачили в мені перспективу і довірили роль. Це круто. Здійснилася моя мрія – зніматися у такому фільмі! Ми, актори, бачили, як фільмом живе режисер. І всі ми жили цим фільмом упродовж зйомок. Збулася наша мрія, і нарешті – прем’єра! Ми здійснили мрію одне одного. Мені “Король Данило” запам’ятався тим, що у фільмі багато диму й металу. “Король Данило” – це якісне і видовищне українське кіно. Добре, що долучилися меценати, які повірили в команду і фільм. Українському глядачеві фільм, думаю, сподобається. А далі… А далі буде серіал.
Ірина Нікітіна, акторка:
– Радію, що мене запросили на зйомки фільму “Король Данило”, ще й на таку важливу роль – дружини короля Данила. Це дуже красивий фільм! Мені було цікаво в ньому зніматися. Дружина короля – це любляча дружина і мати. Княгиня – це жінка, яка прагне миру. Дружина короля була міцною опорою для свого чоловіка. Він знав, що його люблять і завжди чекають. Це важливо для чоловіка, який веде боротьбу, що є кохана дружина, яка його чекає і вірить у нього, яка його завжди підтримає і не зрадить. Цікаво було працювати із Сергієм Ярмошенком. Він приємний у спілкуванні і досить професійний. Сергій швидко вчився і майстерно зіграв свою роль. Професійний режисер, сильна і дружна творча команда, позитивна енергетика і неймовірна атмосфера на знімальному майданчику – саме в цьому сила фільму “Король Данило”.
Олег Сікиринський, актор:
– У фільмі я граю роль Гордія – кращого друга короля Данила. Кіно –надзвичайно цікавий процес від початку і до завершення зйомок. Тішуся, що працював із таким потужним режисером – Тарасом Химичем! Знаю, що багато акторів мріють із ним працювати. Чому? Бо він – професіонал, надзвичайно творчий і неймовірно позитивний чоловік. У фільмі “Король Данило” потужна і драйвова команда! Це команда акторів з різних міст. Ми всі так здружилися, ми всі – як одна родина. “Король Данило” – це якісне українське кіно. А кожне українське кіно – це крок уперед для вітчизняного кінематографу. У фільм вкладена надзвичайно велика сила любові та енергії.
Яна Фаяд, художник-стиліст:
– Уся наша творча команда жила цим проектом. Ми мали мрію і ми її реалізували. Це дуже багато праці, в яку ми вклали стільки любові та енергії – кожен. Це новий досвід для нас. Сподіваюся, українському глядачеві фільм сподобається. У фільмі “Король Данило” ми зібрали найкращу команду. Команду, яка виклалася сповна. Наша драйвова команда – як велика родина. Ми давно працюємо із Тарасом Химичем, Оленкою Химич та Олесею Галкановою-Лань. У цьому фільмі для всіх нас це новий досвід, нові виклики, які ми успішно здолали. Найбільше мені під час зйомок запам’яталася коронація. Режисер Тарас Химич показав короля Данила як дуже цікаву і харизматичну людину, яка може бути прикладом як правитель і як чоловік.
Оленка Химич, арт-директор, художник-гример:
– Сила фільму “Король Данило” у тому, що зібралися однодумці, які були готові працювати цілодобово. Було бажання і віра, що ми разом це зробимо. І ми це зробили! Ми знайшли кошти. Позитив у тому, що ми – однодумці, хоча всі різні, у всіх різні смаки. Тема Данила об’єднала нас в одну команду, яка мала мрію і реалізувала її. Найлегше під час зйомок було з дітьми. Ми так насміялися. Люблю працювати з дітьми. Люблю спостерігати і слухати, як вони сприймають світ і нас. Сила Тараса Химича в тому, що він унікальний, він у нас такий один. Ми називаємо його “Термінатор”, тому що без сну і їжі деколи не витримуєш, а йому хоч би що. Тарас завжди до всіх максимально уважний, усіх вислухає.
Альбіна Сотнікова, акторка:
– Під час зйомок на майданчику була доброзичлива й оптимістична атмосфера. Працювала команда однодумців. Працювала драйвова команда з позитивною і потужною енергетикою! Ми всі – як одна дружна велика родина. Це велике щастя і честь зніматися у фільмі режисера Тараса Химича. Тішуся і пишаюся, що мала роль ханші Боракчин-хатун у цьому прекрасному фільмі. Працювати з режисером дуже й дуже цікаво. Тарас Химич – справжній фанат своєї справи. Доказом цього є фільми “Король Данило” і “Жива”, його документальні фільми. Мені з професійного боку було цікаво спостерігати за розвитком Сергія Ярмошенка, який зіграв роль короля Данила. Він професійний каскадер, який добре впорався і з роллю головного героя. Сергій – молодець, він так швидко вчився, так прагнув і так хотів – і йому все вдалося. Великий респект йому за це! Щиро тішуся за Сергія.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.5553 / 4.17MB / SQL:{query_count}