“Ми маємо відстояти всіх наших громадян!”

У Львові міністр МЗС Павло Клімкін застеріг українців від поїздок до Росії та Білорусі, адже це небезпечно

фото: УКУ
Присудження Європейським парламентом премії імені Андрія Сахарова “За свободу думки” режисеру Олегу Сенцову – дуже важливо не лише для нього, але й для усіх українських політв’язнів, яких незаконно утримують у російських тюрмах. Про це наголосив очільник Міністерства закордонних справ України Павло Клімкін, перебуваючи у Львові.
“У Росії сподівалися, що коли Олег припинить голодування, їм вдасться зняти цю емоційну хвилю, але вони на 101% прорахувалися. Росія сподівалась, що після припинення голодування світ забуде про Олега. Прорахувалася. Присудження цієї премії важливо не лише для Олега, але й для всіх політичних в’язнів. Коли я спілкуюсь зі своїми закордонними партнерами, то наголошую: Олег Сенцов голодував не за себе, він голодував за звільнення всіх. І я вважаю, що Олег стане кимось настільки важливим, як для СРСР став сам Андрій Сахаров. І новина про присудження премії Олегу має усіх нас надихнути працювати далі”, – заявив міністр МЗС України.
До слова, перед візитом до Львова Павло Клімкін відвідав Польщу, де відбулися переговори з міністром закордонних справ РП Яцеком Чапутовичем та керівником Бюро національної безпеки РП Павлом Солохом. Як інформує сайт МЗС України, польська сторона підтвердила незмінну підтримку територіальної цілісності та суверенітету України, вчергове засудила російську агресію проти нашої держави і закликала Росію звільнити усіх українських політичних в’язнів. У цьому контексті Яцек Чапутович оприлюднив прийняте польською стороною рішення про відзначення незаконно засудженого Кремлем українського режисера Олега Сенцова почесною нагородою “За людську гідність” (Pro Dignitate Humana).
У Львові очільник МЗС заявив медіа: питання звільнення політичних в’язнів Кремля на постійному контролі відомства. “Це і консульська підтримка, і політична реакція, і відповідна взаємодія з нашими міжнародними партнерами. Коли мені кажуть наші партнери: давай зосередимось на Олегу Сенцову, Володі Балуху. Так, я серцем за них вболіваю. А як же інші наші громадяни?! Ми маємо відстояти всіх наших громадян!” – заявив Павло Клімкін.
“Чесно кажу, ми в міністерстві можемо не знати про деяких політичних в’язнів у російських тюрмах. За нашою інформацією, їх понад 70, – каже міністр. – Вони перебувають у тюрмах Росії та на території окупованого Криму. У МЗС маємо спеціальну платформу, де є інформація про політичних в’язнів. Позаминулої п’ятниці, наприклад, додали двох нових. Ми надаємо консульську допомогу. Наші консули і підтримують, і допомагають. На жаль, дуже часто те, що хочемо передати наших громадянам, до бранців Кремля не доходить. Це і можливість знаходження адвокатів та їх оплата. Стараємося  допомагати родинам ув’язнених, постійно спілкуємося з ними”.
Зі слів міністра, Росія використовує наших політв’язнів як товар, намагається гратися цим з нашими друзями і партнерами. “Буде 100% намагатися використовувати це перед наступними виборами – і президентськими, і парламентськими. Це свідома стратегія з боку Росії. Саме це створює найбільше перепон, аби досягти прогресу щодо питання звільнення бранців Кремля. Звісно, ми робимо все можливе, аби наші громадяни повернулися додому якнайшвидше”, – наголошує Павло Клімкін.
Востаннє великий обмін полоненими відбувся торік у грудні, на запитання “Пошти”, що може сказати міністр родинам бійців, які чекають на звільнення свої рідних, він відповів: “Я постійно з родичами зустрічаюся. Розповідаю їм про те, що ми робимо, про те, що можу сказати на камери  і те, що насправді не можу казати. Говорю про те, які дії робимо з нашими друзями та партнерами. Говорю про те, які дискусії тривають на Мінському майданчику. Що роблю я, що робить представник Президента Ірина Геращенко, а вона робить дуже багато. Деякі речі я просто не можу розповісти, аби щось не зірвалося”.
У Львові міністр МЗС застеріг українців від поїздок до Росії та Білорусі, адже це небезпечно. “Поїздки до Білорусі потенційно небезпечні через дії російських спецслужб на території цієї країни. У них є спільний “чорний список” з Росії. Кожен, хто їде в Білорусь, має зважати на ризики”, – наголошує Павло Клімкін. 
Ба більше, скільки МЗС України попереджає, медіа пишуть про небезпеку українців в Росії на заробітках і ймовірність, що їх можуть затримати (скажімо, підкинути наркотики чи зброю), та, схоже, наші громадяни наче не чують! А затримань все більше й більше!
“У нас війна з Росією. Під час війни з країною-агресором на території Росії постійно перебуває майже 3 мільйони українців. Це дуже багато. Хтось там працює, у когось родичі… У кожного своя історія. Та українці є у зоні ризику. Так, комусь підкладають зброю, комусь наркотики. Насамперед цей ризик стосується учасників АТО, волонтерів, провідних журналістів – не ризикуйте. Це дуже небезпечно, ніхто не може сказати, що відбудеться на території Росії. Якщо поїздка в Росію не є критичною необхідною, то краще цього не робити. Адже українці постійно потрапляють у складні ситуації”, – наголошує Павло Клімкін.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.2765 / 4MB / SQL:{query_count}