Обрані та безвідповідальні

Лише третина нардепів були присутніми на всіх пленарних засіданнях парламенту в жовтні

Дисциплінованість – це не про українських народних депутатів. Впродовж поточного місяця у Верховній Раді України відбулось 12 пленарних засідань і загалом 275 голосувань, і, вже традиційно, значна частина народних обранців або взагалі не приходила на роботу, або, навіть перебуваючи в стінах парламенту, просто не брала участь у голосуваннях.
Так, якщо говорити про відвіду­ваність пленарних засідань упродовж жовтня, то стовідсотковий показник лише у 37% (157 із 423) парламентарів. Для прикладу, у вересні 43% нардепів приходили на всі засідання. Про це повідомляє Комітет виборців України (КВУ).
“Найбільше депутатів-прогульників у групах “Воля народу” та “Відродження”, а також фракції “Опозиційного блоку”. В середньому на засіданнях Ради були відсутні з невідомих причин 42% депутатів “Волі народу”, 31% – “Відродження” та 30% – “Опозиційного блоку”. Найвищі показники в “Народного фронту” та БПП. У середньому на засіданнях були відсутні 15% депутатів НФ, 16% – БПП, 18% – “Батьківщини”, 20% – РПЛ, 26% – “Самопомочі” та позафракційних депутатів… Найбільше парламентарів офіційно були відсутні на пленарному засіданні Ради 19 жовтня – 123 депутати”, – зазначають в КВУ.
Якщо звертати увагу на особисті антирекорди нардепів, то всі пленарні засідання у жовтні пропустили Вадим Рабінович, Лев Підлісецький, Гліб Загорій і Дмитро Ярош, які не подали жодних офіційних пояснень. І традиційно до списку пригульників аналітики включають нардепів-утікачів Євгена Бакуліна, Олександра Онищенка, Сергія Клюєва; також людей, які вже давно заявили про складання депутатських повноважень – В’ячеслава Константіновського, Андрій Журжія і Надію Савченко, яку утримують під вартою за звинуваченням у підготовці теракту.
Щодо кількісного показника участі в голосуваннях упродовж цього місяця, то 14 нардепів не проголосували жодного разу (зрозуміло, що серед них і вже згадані нардепи, які пропустили всі засідання), а ще 40 пропустили 90% голосувань. Серед них, зокрема, Дмитро Добкін (взяв участь у 5,4% голосувань), Андрій Білецький (7,3%), Віталій Хомутиннік (7,6%), Євгеній Мураєв (7,6%), Сергій Ківалов (8,8%), Семен Семенченко (9,4%), Олесь Довгий (9,4%), Андрій Лозовой (10,2%). Часто нардепи не голосували, хоча були офіційно зареєстрованими на пленарному засіданні. Найбільше депутатів, що пропустили 90% голосувань, у депгрупі “Воля народу” (вісім осіб) та фракції “Опозиційний блок” (11 осіб).
Окремо в КВУ звертають увагу на статистику участі у голосуваннях впродовж жовтня потенційних кандидатів у президенти. “Вадим Рабінович не проголосував жодного разу за місяць, Андрій Білецький взяв участь лище в 7% голосувань, Євгеній Мураєв – 8%, Віталій Купрій – 8%, Юрій Бойко – 15%, Михайло Добкін – 15%, Вадим Новинський – 16%, Сергій Тарута – 16%, Юлія Тимошенко – 17%, Олександр Шевченко – 17%. Дещо вищі, але загалом низькі показники участі в голосуваннях й в інших політиків. Так, Олександр Вілкул взяв участь лише в 22% голосувань, Віктор Чумак – 28%, Сергій Каплін – 36%, Олег Ляшко – 46%. Офіційно політики пропустили голосування Ради без поважних причин, оскільки не перебували на лікарняному чи у відрядженні”, – зазначають аналітики з КВУ.
Це яскрава ілюстрація того, як люди, що цілком можливо змагатимуться за найвищий пост у державі, зараз ігнорують свою нинішню роботу. Можна сподіватись на те, що парламент ще серйозно сприйме необхідність ухвалення держбюджету на наступний рік, але навряд чи надалі до виборів ситуація з дисципліною нардепів покращиться.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7797 / 4.36MB / SQL:{query_count}