Ультиматум від Укрпошти

Державний оператор поштового зв’язку погрожує припинити доставку пенсій вже із 1 січня 2019-го, якщо не буде підвищено тариф за відповідні послуги

Майже половина українських пенсіонерів, а точніше 45%, отримують пенсії через Укрпошту. Але вже з початку наступного року з цим можуть виникнути проблеми. Генеральний директор ПАТ “Укрпошта” Ігор Смілянський ще раніше через ЗМІ попереджав, що якщо до 1 листопада цього року не буде ухвалений новий тариф на доставку пенсій, то із 1 січня 2019-го підприємство припинить це робити. А опублікованому 26 жовтня інтерв’ю “Урядовому кур’єру” п. Смілянський підтвердив такий ультиматум.
“Доставка пенсій – досить гостре питання, від якого залежить формат подальшої  роботи компанії. По суті, це питання: чи залишиться в Укрпошті 11,5 тисячі відділень, чи 4,3 тисячі… Ми доставляємо пенсії тим, хто за станом здоров’я не може прийти у поштове чи банківське відділення, живе в сільській місцевості, де немає нічого, крім пошти. Мережа банківських офісів скорочується. 2017-го було закрито 827 філій банків, цього року – вже понад 700. Причина – економічно не вигідно працювати в селах. Відділення Укрпошти – не виняток. У середньому кожне з них щомісяця зазнає збитків майже на 3 тисячі гривень. Одна з головних причин збитковості – доставка пенсій за тарифами, нижчими від собівартості. На кожній доставці втрачаємо 19 гривень. Унікальна ситуація: більшість пошт світу отримують субсидії від держави на утримання неприбуткової мережі. Укр­пошта ж не може не те що отримати субсидії, а покрити власні витрати”, – заявив Ігор Смілянський.
Гендиректор Укрпошти розповідає, що ще у листопаді минулого року Міністерство інфраструктури та Міністерство економічного розвитку і торгівлі погодили новий тариф на доставку пенсій і звернулись за погодженням до Міністерства соціальної політики й Пенсійного фонду, але відповіді так і не було.

фото: poshtivka.org
“Тариф залишається незмінним з 2004 року, ми надаємо послугу за тарифами 14-річної давності. Актуалізацію пенсійного тарифу не закладено й у проект держбюджету на 2019-й. Пенсійний фонд не зробив цього навіть після зустрічі з Президентом Петром Порошенком, де було наголошено на необхідності збереження унікальної мережі Укрпошти. Тож більше звернень не буде. Ми підготували антикризовий план, який запровадимо 1 листопада, якщо тариф не буде прийнято. Це означає, що Укрпошта змушена буде оптимізувати мережу в селах, вибудувану під доставку пенсій. Із 1 січня 2019 року не доставлятимемо пенсії, закриємо 5-7 тисяч стаціонарних відділень, звільнимо частину адміністративного й виробничого персоналу. Компанія зосередиться на побудові поштово-логістичного та фінансового бізнесу в містах, а також там, де це доцільно і прибутково. Універсальні послуги, як і раніше, надаватимемо у всій країні”, – зазначив гендиректор Укрпошти.
Насправді маємо велику проблему і тепер треба очікувати якоїсь публічної реакції українських високопосадовців, зокрема прем’єра Володимира Гройсмана (на момент здачі цього номера газети ще не було коментарів ситуації від урядовців).
В Кабміні заклали у проект бюджету-2019 підвищення пенсій, водночас може статись так, що величезна кількість пенсіонерів їх просто не зможе отримувати. Загадаймо, який переполох у країні викликали перші за останні роки затримки виплат пенсій у липні цього року.
Зараз державна пошта (контракт гендиректора Укр­пошти Ігоря Смілянського підписаний з Міністерством інфраструктури) ставить перед державою ультиматум, а найвища державна влада вже не один місяць ніяк не вирішує озвучених проблем. Зауважимо, що в Укрпошті говорять про 1 млрд грн збитків щороку на доставці пенсій, при цьому дефіцит Пенсійного фонду в останні кілька років тримався на рівні близько 140 млрд грн. У проекті держбюджету-2019 передбачено, що наступного року на покриття прогнозованого дефіциту Пенсійного фонду доведеться скерувати ще більше коштів – 166,5 млрд грн. Влада має думати над тим, як втримати ситуацію з виплатами пенсій, а говорити про закриття 5-7 тисяч відділень Укрпошти (державної компанії, що має виконувати в тому числі і “соціальну функцію”), що вплине на величезну кількість пенсіонерів – це вже занадто.
Ігор Смілянський раніше у ЗМІ визнавав, що плюс ще один мільярд до дефіциту може лише остаточно “вбити” Пенсійний фонд, але при цьому додавав, що “коли ви приходите до ресторану, то вас не годують безкоштовно, навіть якщо ви дуже голодні”.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8030 / 4.38MB / SQL:{query_count}