Опубліковано творчий заповіт режисера Олега Сенцова

Український політв’язень заповів екранізацію своїх творів режисерці Євгенії Врадій, а отримані від гонорарів кошти своїй доньці та сину

Сестра ув’язненого в Росії українського кінорежисера Олега Сенцова Наталія Каплан оприлюднила його заповіт щодо його творчості, про який вона повідомляла ще на початку вересня. Як повідомляє “Громадське” телебачення, листа йому передала Каплан для публікації на прохання Сенцова. У листі від 7 вересня 2018 року Сенцов заповідає екранізацію своїх робіт режисерці Євгенії Врадій. Також він призначив спадкоємцями своїх дітей – Аліну та Владислава.
“Я, Сенцов Олег Геннадійович, перебуваючи при здоровому розумі й твердій пам’яті, заповідаю в разі моєї смерті екранізацію фільмів за моїми сценаріями, а саме “Носорог”, “Кай”, а також написані мною в неволі “Блистательный мир”, “Вороны” та “Кристи” моїй соратниці й другому режисерові Євгенії Врадій як режисерові-постановнику. У разі її відмови вона має право обрати, кому передоручити ці екранізації, а також обрати компанію-виробника цих фільмів. Правонаступниками, спадкоємцями і одержувачами моїх гонорарів після моєї смерті я призначаю моїх дітей: Сенцову Аліну і Сенцова Владислава. Заповіт складено у ВК-8 м. Лабитнангі у присутності і завірено моїм адвокатом Дінзе Дмитром. 07.09.18”, – зазначено у заповіті.
Наталія Каплан повідомляла про цей заповіт Олега Сенцова ще 10 вересня, а 11 вересня розповіла деякі його подробиці, але повністю весь текст досі не публікували.
Заповіт оприлюднений наступного дня після того, як Олег Сенцов був нагороджений премією імені Андрія Сахарова “За свободу думки” Європейського парламенту.
Олега Сенцова засудили у Росії на 20 років ув’язнення за звинуваченням начебто у підготовці терактів в окупованому Криму. Режисер відкидає звинувачення, його адвокати і правозахисники називають їх політично мотивованими, а самого Сенцова в’язнем сумління. 
14 травня 2018 року Сенцов оголосив голодування з вимогою відпустити всіх українців, яких утримує Росія. З 6 жовтня 2018 року Сенцов заявив про припинення голодування через погрози початку його примусового годування. Олега Сенцова утримують у російській колонії “Білий ведмідь” в Ямало-Ненецькому автономному окрузі РФ.
Із вимогою негайно звільнити Сенцова до Росії неодноразово зверталися міжнародні організації, західні уряди, митці й активісти в усьому світі.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8259 / 4.35MB / SQL:{query_count}