Ангелики задля реабілітації бійців

Понад 92 тисячі гривень, які отримали від продажу ангелів надії у стінах парламенту, скерують на потреби реабілітаційного центру «Фенікс». Найбільша сума – 55 тисяч гривень – за ангела на ґонті авторства Марини Порошенко

Волонтерський і арт-проект – 2018 «Ангели надії», який проводять задля допомоги бійцям та їхнім родинам успішно триває! Досі був Львів, а тепер ще й Київ. Цього разу ангелів надії на ґонті (дерев’яних дощечках зі старої покрівлі даху церкви святого Юра у Дрогобичі) малювали жінки в стінах парламентського комітету з питань європейської інтеграції. Ініціатива започаткована народним депутатом Оксаною Юринець у співпраці з волонтерами та відомим художником-іконописцем Левком Скопом.
Цього тижня пензля до рук взяли дружина Президента України Марина Порошенко, парламентарі Оксана Юринець, Марія Іонова та Ганна Гопко, а також волонтери та громадські діячі. Жінки малювали традиційно за наставництва талановитого і драйвового чоловіка, іконописця та волонтера Левка Скопа.
А згодом, наступного дня, 18 красивих робіт були представлені на благодійному аукціоні в стінах Верховної Ради України. Сума з продажу ґонт на цей раз рекордна – 92 500 гривень! Ці кошти організатори скерують на потреби львівського центру реабілітації бійців «Фенікс».
Як писала «Львівська Пошта», цього року вже відбулося кілька етапів проекту «Ангели надії», коли відомі жінки Львова, журналісти, медики, волонтери, діячі культури та мистецтва малювали ангеликів. Отримані гроші передали волонтерам на оптичне обладнання для українських бійців, а також на лікування онкохворої дружини військовослужбовця, який був у полоні. (http://www.lvivpost.net/lvivnews/n/42140, http://www.lvivpost.net/lvivnews/n/42408, http://www.lvivpost.net/lvivnews/n/42526, http://www.lvivpost.net/lvivnews/n/42683)

«Тішимося, що нам усе вдалося, що під час аукціону в столиці зібрали 92 500 гривень на потреби центру «Фенікс», – каже Ярина Капітан, помічник парламентаря Оксани Юринець. – Дякуємо, що до проекту долучилася дружина Президента Марина Порошенко і намалювала ангелика на ґонті! Дякуємо жінкам, які малювали ангеликів! Дякуємо всім парламентарям, які долучилися до благодійного заходу. Дякуємо депутатам від Львівщини  Михайлу Бондарю, Володимирові Парасюку та Андрієві Антонищаку, які відгукнулися, прийшли на аукціон і придбали ґонти. Цим проектом, я певна, ми зруйнували стереотип, що у Верховній Раді України всі дуже черстві і що їм до потреб військових байдуже».
Загалом, зі слів Ярини Капітан, під час заходу намалювали 17 ангелів надії, а одного парламентар Ганна Гопко намалювала вдома і принесла на аукціон. «Ганну ми запрошували малювати, але вона до нас не змогла долучитися, адже саме в той час у неї було закрите засідання парламентського комітету», – додає Ярина Капітан.
«Радію, що 92 500 гривень поїхали зі столиці до львівського центру реабілітації воїнів «Фенікс» завдяки аукціону «Ангели надії» у Верховній Раді України. Дякую всім тим, що долучилися! І нашим учасницям, які малювали ангеликів! Дякую колегам, що долучилися до придбання ґонт: Анатолію Євлахову, Вікторові Кривенку, Михайлові Бондарю, Максимові Саврасову, Ігореві Гузю, Олександрові Шевченку, Володимирові Парасюку, Дмитрові Андрієвському, Олексію Мушаку, Андрієві Антонищаку. Особлива подяка Марині Порошенко, робота якої принесла левову частку в скарбничку торгів! Дякую спікеру Андрієві Парубію та заступнику керівника Апарату ВРУ Миколі Шевчуку за сприяння в організації аукціону, – зазначила парламентар Оксана Юринець. – Хлопці, які проходять реабілітацію у «Феніксі», дивилися онлайн-трансляцію аукціону. Кажуть, вже почали ставити галочки в списку потреб. Насамперед просять купити їм тренажер».
Загалом під час благодійного аукціону стартова ціна за ґонту була від тисячі гривень, а за ґонту дружини Президента України – від 5 тисяч гривень. «Відтак у середньому намальовані ґонти придбали за суму від 3 до 7 тисяч гривень, – веде далі Ярина Капітан. – За ґонту Марини Порошенко змагалися два депутати – Анатолій Євлахов і Дмитро Андрієвський. У підсумку її придбав парламентар від фракції БПП Анатолій Євлахов за 55 тисяч гривень. Парламентар Володимир Парасюк придбав ґонту волонтерки Мирослави Дейнеги, а парламентар Віктор Кривенко – ґонту Оксани Юринець».

Як розповіла «Львівській Пошті» Ярина Капітан, наступний етап буде в уряді. «Малюватимемо ангелів надії на ґонтах у Кабінеті Міністрів України на запрошення віце-прем’єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванни Климпуш-Цинцадзе. Наразі точної дати ще не знаємо, але цей захід відбудеться сто відсотків», – додає співрозмовниця. Урядовець не змогла доєднатися до малювання ґонт з жінками у стінах парламентського комітету, в який свого часу входила, і запропонувала таку ідею: «Ми запрошували Іванну Климпуш-Цинцадзе малювати ґонти, але в неї були невідкладні справи і вона не змогла прийти. Відтак у неї виникла ідея провести захід, аби ангелів малювали урядовці та дипломати. Дуже гарна ідея».
Тим часом один із депутатів – Олексій Мушак запропонував малювати ангелів на ґонтах із дітьми парламентарів, а згодом у стінах ВРУ провести благодійний аукціон на потреби військових.
«Центр «Фенікс» став осередком, куди звертаються задля реабілітації бійці, які пройшли пекло війни. Фактично медики працюють тут на волонтерських засадах. Обладнанням допомагають волонтери та небайдужі люди. Відтак виникла ідея підтримати центр і бійців. Зокрема, іконописець та волонтер Левко Скоп підтримав ініціативу допомогти «Феніксу» малювати ґонти у стінах Верховної Ради», – пояснює Ярина Капітан.
Як зазначив у розмові з «Львівською Поштою» Лев Скоп, зараз його основний акцент як волонтера – на допомозі реабілітаційному центру «Фенікс» під керівництвом Андрія Посікіри.
«Тішуся, що нашій команді, а це Оксана Юринець, Марічка Петришин, Ярина Капітан, вдалося зібрати у Києві таку чималу суму коштів для потреб бійців. Понад 90 тисяч гривень – гарна сума! Ба більше, завдяки цій акції ми на всю Україну сказали, що у Львові є такий реабілітаційний центр «Фенікс», колектив якого допомагає наших захисникам, і йому потрібна допомога», – каже Левко Скоп.
З його слів, жінки, які малювали ґонти, щасливі і радісні, що їм вдалося намалювати красивих ангелів. «Їхні очі світилися від щастя! Кожен ангелик у них вийшов особливий і гарний!» – тішиться іконописець.
«Повернулася до Львова щаслива! Ще б пак, 92 500 зібрано на аукціоні «Ангели надії» для центру реабілітації воїнів АТО «Фенікс». Дякую всім тим, що долучилися до цього проекту! Певна, що коли в людей є спільні ідеї і цілі, обов’язково буде позитивний результат. Загалом усі проекти, які ми робимо, задля допомоги військовим і задля того, аби привернути увагу до тематики війни на сході нашої держави. На жаль, частина суспільства забуває, що війна триває… Це добре, що в спокійному і затишному Львові ми не чуємо пострілів гармат! Та це завдяки хлопцям, які на передовій. Потрібно пам’ятати: війна стосується кожного! І бійцям потрібно допомагати хто чим може. Ми маємо максимально допомагати бійцям!» – наголошує «Львівській Пошті» волонтер Марія Петришин.

«Цей проект задля бійців! Маємо надавати велику увагу реабілітації бійців. Тішимося, що разом із нами Левко Скоп! Він строгий учитель. Але з ним жінкам у ВРУ було так цікаво. І ангелики на ґонтах вийшли дуже й дуже гарні! Жінки малювали з любов’ю і натхненням», – каже Марія Петришин.
«Ґонта – річ автентична, через що зберігає світлу енергетику колишньої будівлі. А в цьому випадку вона ще й із даху церкви святого Юрія в Дрогобичі. Тому дуже правильне рішення – зберігати ці частинки минулого як артефакти і давати їм нове життя у вигляді оберегів. Ми з Павлом Кишкарем вибрали ці ґонти з янголами, до яких, як кажуть, рука потягнулась. А це ґонти авторства Оксани Юринець та голови Спілки Жінок України Леокадії Герасименко. Ну і основне, що, крім важливості збереження автентики, для нас важливо, що зібрані гроші будуть скеровані центру реабілітації воїнів «Фенікс». Тепер придбані ґонти будуть у кабінеті голови Народного Руху України», – зазначає парламентар і голова НРУ Віктор Кривенко.

Фото: Михайло Марків, Олександр Клименко

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4302 / 4.06MB / SQL:{query_count}