Оцінка реформ і співпраці

Комітет Європарламенту вперше розглянув проект доповіді щодо виконання нашою державою Угоди про асоціацію

Цього тижня комітет Європарламенту із закордонних справ вперше розглянув проект доповіді щодо того, як Україна виконує Угоду про асоціацію з ЄС. Автором проекту доповіді виступає німецький євродепутат Міхаель Галер, а основні тези цього звіту на засіданні комітету 30 серпня представляв науковий співробітник “Коледжу Європа” Андрій Тюшка. Про це повідомляє Європейська правда.
Андрій Тюшка зазазначив, що виконання окремих положень Угоди стикається з негативними чинниками, проте в цілому спостерігається прогрес у багатьох сферах. “Стурбовані тим, що взаємодія між Кабінетом Міністрів та парламентом не регулюється конкретним механізмом щодо реалізації зони вільної торгівлі”, – зокрема зауважив експерт.
Також він звернув увагу на те, що деякі з українських реформ просуваються надто повільно, а деякі взагалі можуть бути скасованими. “Одним з прикладів реформи, яка, ймовірно, може бути скасована, є децентралізація. Деякі реформи, зокрема, у сфері антикорупції та правосуддя, можуть бути незакінчені або призупинені через майбутні парламентські і президентські вибори”, – заявив Андрій Тюшка. На ймовірний негативний вплив виборчих кампаній в Україні на впровадження реформ та імплементацію Угоди про асоціацію звертав увагу й Міхаель Галер. “Ми бачимо, що ентузіазм чотирирічної давності значно зменшився триваючою корупцією і повсякденними труднощами життя в Україні. Прогрес від реформ поки що не має позитивного ефекту на щоденне життя людей”, – заявив євродепутат.
У проекті доповіді йдеться про те, що судова система України залишається неефективною, корумпованою та політизованою, а також згадується про втручання генпрокурора Юрія Луценка в антикорупційні справи. “Вітаємо роботу, вже виконану Національним антикорупційним бюро, але вказуємо на проблематичне втручання генерального прокурора; підкреслюємо важливість незалежності спеціального прокурора з боротьби проти корупції”, – йдеться у проекті доповіді.
До 11 вересня євродепутати можуть ще вносити правки до цього проекту. Зазначимо, що після комітетського етапу розгляду питання про прогрес України в імплементації Угоди про асоціацію, Європарламент восени планує ухвалити відповідну резолюцію. Це голосування уже всіх груп євродепутатів заплановане на першу половину жовтня.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
1.9680 / 4.35MB / SQL:{query_count}