За старі заслуги?..

Петро Порошенко призначив до Верховного суду суддю, який свого часу посадив Юрія Луценка

До нового Верховного суду (ВС) продовжу­ють потрапляти судді, до яких виникає багато запитань. Їх пропускає і Вища кваліфікаційна комісія суддів (ВККС), і Вища рада правосуддя, і, зрештою, відповідні рішення затверджує Президент.
Цього тижня Петро Порошенко підписав укази про призначення ще трьох суддів ВС, а двоє з них отримали негативні висновки від Громадської ради доброчесності при ВККС.Так, суддею Цивільного касаційного суду в складі Верховного Суду стала Валентина Сімоненко, колишня голова Ради суддів.
“Як Голова Ради суддів України Валентина Сімоненко після акції громадських активістів Руху ЧЕСНО, Центру протидії корупції та Автомайдану під стінами ВККС, заявила, що використання активістами бутафорських мантій є привласненням повноважень судді. Разом з тим підставою для отримання Валентиною Сімоненко негативного висновку Громадсьої ради доброчесності стало те, що колишній чоловік пані Сімоненко, будучи ще законним чоловіком судді, протягом 2014-2015 років зберігав і розвивав ділові відносини із тимчасово окупованими територіями, а керівник його адвокатського об’єднання здійснювала адвокатську діяльність у Криму за законами Російської Федерації. Пізніше Громадська рада доброчесності виявила у Валентини Сімоненко індивідуальний податковий номер Російської Федерації”, – зазначають у громадському русі “Чесно”.
Зараз до ВС вдається потрапляти навіть тим суддям, які засуджували представників нинішньої влади. Так, суддею Касаційного кримінального суду у складі Верховного суду став Сергій Слинько. “Він у складі колегії суддів у касаційній інстанції підтримав вирок Юрію Луценку та засудив його на 4 роки позбавлення волі. Слинько у складі колегії також підтвердив вирок Дмитру та Сергію Павличенкам до довічного ув’язнення і 13 років в’язниці відповідно. Нагадаємо, згодом їх також визнали політичними в’язнями”, – на це також звертають увагу в русі “Чесно”.
Щодо новопризначенної судді Касаційного адміністративного суду в складі Верховного суду Вікторії Мацедонської, то Громадська рада доброчесності позитивно оцінила її кандидатуру. Але  ще минулого року Вища рада правосуддя не рекомендувала Президенту її кандидидатуру на призначення до ВС. Треба нагадати, що Вікторія Мацедонська під час Революції Гідності, у січні 2014-го, була єдиною зі складу колегії суддів Київського апеляційного адміністративного суду, хто назвав незаконною постанову Окружного адмінсуду Києва від 30 листопада 2013 року, яка забороняла мирні зібрання у столиці з 1 грудня 2013-го до 7 січня 2014-го.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8035 / 4.35MB / SQL:{query_count}