Передвиборча ротація в Адміністрації Президента

Екс-заступник міністра фінансів замінив екс-керівника Microsoft Україна на посаді заступника голови АП

фото: president.gov.ua
У п’ятницю, 31 серпня, Президент України Петро Порошенко звільнив з посади заступника глови Адміністрації Президента (АП) Дмитра Шимківа. І одразу іншим указом призначив на його місце Сергія Марченка, екс-заступника міністра фінансів.
“Я завжди позиціонував себе як політик-технократ і неодноразово відмовлявся від продовження політичної кар’єри на інших посадах. Моєю метою була трансформація країни, управління змінами, сприяння процесу реформ, побудова процесів та команд, запуск ініціатив та просування іміджу України в світі. Сьогодні ключові реформи та ініціативи запущені, 3G та 4G в Україні, створені та працюють Національна Рада Реформ та Національна інвестиційна ради, організовані процеси та навчені люди. І тому, виконавши поставлені завдання, я вирішив повернутися до своєї стихії – бізнесу”, - так свою відставку пояснив сам Шимків, інформує Українська правда. Нагадаємо, що Дмитро Шимків родом зі Львова, до свого призначення в АП у липні 2014-го,  він п’ять років обіймав посаду генерального директора компанії Microsoft Україна. В АП він відповідав за питання координації реформ, інновацій та управлінням змінами в Адміністрації Президента.
Також зазначимо, що ще раніше різні українські ЗМІ із посиланням на свої неназвані джерела, повідомляли про наближення відставок Дмитра Шимківа, а також іншого заступника глави АП Олексія Філатова, який відповідає за правове забезпечення виконання конституційних функцій Президента України, зокрема в галузі судоустрою, розробку і впровадження судової реформи, представництво президента України в судах.  Точних причин таких змін в інформпросторі ніхто не називав, але от Новое время повідомляло, що це може бути пов’язане із підготовкою АП до президенстких виборів-2019.
Щодо цього зауважимо, що Громадське вже повідомило про те, що передвиборчий штаб Петра Порошенка очолить (чи як йдеться в метеріалі Громадського, вже був предствлений Петром Порошенком на закритій нараді  в якості керівника штабу) перший заступник глави АП Віталій Ковальчук. “Ковальчук буде займатись організаційними питаннями як на центральному рівні, так і на місцях, натомість нардеп від БПП Ігор Гринів буде керівником кампанії. Він відповідає за стратегію, а також змістовне наповнення”, – інформує Громадське із посиланням на неназваного спірозповника з керівництва АП.
Повертаючись до теми змін в Адміністрації Президента зазначимо, що станом на день 31 серпня ні про відставку Філатова, ні про його ймовірного наступника не було ніяких повідомлень. А от щодо вже призначеного в АП Сергія Марченка, то його можна назвати людиною з команди екс-мінстра фінансів Олександра Данилюка. ЗМІ звертають увагу на те, що Данилюк привів Марченка у це міністерство. Марченко був заступником Данилюка, але після того як цього літа відбулось звільнення мінстра, зі своєї посади пішов і Сергій Марченко.
“Мені надійшла пропозиція від голови АП, яка погоджена з Президентом, зайняти посаду заступника голови АП, і я прийняв цю пропозицію. У найближчі місяці я планую працювати в АП, реалізовуватиму курс Президента України і курс реформ Президента України. До сфери моєї буде віднесений блок питань Дмитра Шимківа – це реформи, а також я відповідатиму за економічний блок Адміністрації Президента”, – так Марченко 31 серпня прокоментував своє призначення в АП, повідомляє РБК-Україна.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7704 / 4.36MB / SQL:{query_count}