Наша незалежність

Більшість українців вважають себе патріотами і цінують своє громадянство

Патріотизм важко виміряти. Різні люди вкладають у це поняття різний сенс. Хтось сприймає почуття патріотизму виключно через готовність до самопожертви заради Батьківщини, для когось важливо просто якісно виконувати свою роботу на своєму місці, комусь достатньо кілька разів на рік надягти вишиванку, щоби назвати себе патріотом.
А проте соціологи перед кожним Днем Незалежності намагаються дослідити рівень патріотизму, ставлячи українцям просте запитання на кшталт “Чи вважаєте Ви себе патріотом своєї країни?”. Цього тижня результати такого традиційного опитування презентувала соціологічна група “Рейтинг”. І загалом вони тішать: 82% респондентів вважають себе патріотами України (цей відсоток не змінився порівняно з минулим роком). Тільки 13% українців зараз відмовляються назвати себе патріотами, ще 5% не змогли відповісти на це запитання.

Патріоти по всій Україні

Важливо, що на всій території України, де проводили дослідження, переважають патріотичні настрої. “У всіх макрорегіонах України загальна кількість патріотично налаштованих громадян перевищує 75%: на заході таких 85%, у центрі – 84%, на півдні – 79%, на сході – 76%”, зазначають у соціологічній групі “Рейтинг”.
Також соціологи запевняють, що тепер зафіксовано найбільшу за період відповідних досліджень кількість тих, що підтримали б проголошення незалежності України, якби такий вибір постав сьогодні, – майже 80% українців. Для порівняння: у 2012-ому таких було 62%, у 2017-ому – 76%. А от щодо носіїв протилежної думки, то зараз таких 13%. Ще 7% респондентів не змогли дати відповіді на це запитання.
Підтримка незалежності чітко корелюється з почуттям патріотизму. Найбільше незалежність підтримують у західних областях України (93%). Водночас тих, що мають протилежну думку, найбільше у південно-східних областях (від 20 до 25%). “Також відносно більше тих, що не підтримали б сьогодні незалежність нашої держави серед старшого покоління, бідніших верств населення та осіб із нижчим рівнем освіти”, – стверджують автори дослідження.

Хто я такий?

Також важливим є питання самоідентифікації. На запитання “Хто я такий?” 66% респондентів відповіли: громадянин України.
“За останні вісім років зросла кількість тих, що ідентифікують себе громадянами України: якщо в 2010-ому тих, що могли б себе так назвати, було 57%, то в 2018-ому вже 66%. Цього року зафіксовано найменшу за час досліджень кількість тих, що ідентифікували себе як жителі свого регіону, міста, села (19%), а також тих, що просто назвали б свою національність (13%). Водночас помітне, порівняно з опитуванням 2014 року, зростання кількості тих, що обрали б альтернативу “просто людина”, – до 29% (у 2012-ому таких респондентів було 24%, у 2010-ому – 26%). 10% опитаних назвали як ідентифікатор свою родинну роль, 9% вважають себе громадянами світу. По 6% опитаних характеризують себе як радянська людина та європеєць. Також 5%, відповідаючи на запитання “Хто я такий?”, назвали б свої релігійні переконання, 3% – професію, рід заняття”, – зауважують автори дослідження. 
Насамкінець зазначимо, що опитування тривало з 3 до 10 серпня і охопило 2000 респондентів віком від 18 років. Помилка репрезентативності дослідження – не більш ніж 2,2%.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
3.4893 / 4.35MB / SQL:{query_count}