Один із бранців Кремля вийшов на свободу

Кримський активіст та політв’язень Кремля Олександр Костенко вийшов на свободу з російської виправної колонії №5 в місті Кірово-Чепецьк Кіровської області

фото: hromadske.ua
Про це повідомив член Громадської наглядової комісії Кіровської області Денис Шадрін, який зустрічав Олександра, передає “Громадське”.
Нагадаємо, що кримчанин Олександр Костенко був засуджений до 3,5 року позбавлення волі, після чого його вивезли з Криму до російської виправної колонії №5 у місті Кірово-Чепецьк. Костенко не визнав своєї провини. Його засудили нібито за заподіяння каліцтва співробітникові кримського “Беркуту” в Києві.
Кримська правозахисна група повідомляла, що батько Костенка публічно повідомив про тортури, яких зазнав його син, після чого зник безвісти, мати і брат далі живуть у Сімферополі. Наприкінці червня 2018 року Олександр Костенко погрожував завдати собі каліцтва через стягнення, які до нього застосовують у в’язниці.
Тим часом міжнародна правозахисна група Amnesty International заявила, що влада РФ без пояснення причин відмовила в доступі до українського режисера Олега Сенцова, який голодує з 14 травня.
Керівниця українського підрозділу Amnesty International Оксана Покальчук заявила, що “відмова у праві відвідати Олега Сенцова не має виправдання”, повідомляє Радіо Свобода. “Через майже три місяці голодування стан його здоров’я викликає серйозні побоювання”, – наголосила вона. З її слів, представники Amnesty International хочуть відвідати Олега Сенцова в супроводі незалежного медичного експерта, який допоможе оцінити його стан. “Amnesty International закликає до негайного звільнення Сенцова і вимагає, щоб під час ув’язнення він мав доступ до кваліфікованих медичних працівників”, – додала правозахисниця.
Адвокат Сенцова Дмитро Дінзе 27 липня заявив, що український в’язень блідий і постійно лягає, оскільки йому важко рухатися. Російська влада називає стан Сенцова стабільним, без “негативної динаміки”.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
1.8050 / 4.36MB / SQL:{query_count}