В Україну завезли автівок на майже мільярд доларів

А вивезли майже на чотири мільйони доларів

Імпорт легкових автомобілів в Україну за січень – червень 2018 року становив 985,3 млн USD, повідомила прес-служба Державної фіскальної служби (ДФС). Згідно з митною статистикою, найбільшу кількість легкових автомобілів ввезли до України з Японії – на суму 171,5 млн USD. 
На другому місці опинилася Німеччина – імпорт становив більш ніж 163,4 млн USD. Замикає трійку лідерів США із результатом 138,6 млн USD. Також у ДФС повідомили, що в січні – червні Україна експортувала легкових автомобілів на суму 3,9 млн USD. Найбільше українських автомобілів продали в Канаді, США і Туреччині.
Оце якраз і викликає подив. У травні цього року всі автомобільні заводи України, за даними сайту асоціації “Укравтопром”, виготовили лише 442 автотранспортні засоби. Найгірші показники в сегменті легкових автомобілів. Порівняно з торішнім травневим результатом, незважаючи на катастрофічно низьку базу порівняння, обсяг випуску легковиків знизився на 43,5%. 
Багато місяців поспіль статистику легкового сегменту національного автопрому формують виключно дані про великовузлове складання, яке здійснюють на заводі “Єврокар” (с. Соломоново Закарпатської області). 
 Створене лише 2001-го, воно має надзвичайно вигідне розташування – за 2 км від кордонів із Угорщиною та Словаччиною поряд з індустріальним парком “Соломоново”. “Єврокар” – офіційний виробник автомобілів марок Volkswagen Group: Skoda, Audi та SEAT. Щоправда, проблеми не оминули і його. У травні цього року на Закарпатті склали всього 374 автомобілі Skoda, що на 39% менше, ніж у квітні.
Також, за даними “Укравтопрому”, і далі демонструє негативну динаміку виробництво комерційних автомобілів (вантажівок та мікроавтобусів). У травні 2017 року їх виробництво знизилося на майже 17%, а до квітня цього року на половину – до… п’яти автівок. Водночас це зовсім не означає, що їх виробництво в Україні скоротилося. Річ у тім, що зі серпня 2016-го “АвтоКрАЗ” (м. Кременчук, Полтавська область) не оприлюднює показники своєї діяльності. Вочевидь, це пов’язане з тим, що в модельному ряду машин Кременчуцького автозаводу не останнє місце займають автомобілі спеціального призначення КрАЗ-6322 “Солдат” і КрАЗ-5233ВЕ “Спецназ”, які надходять на озброєння українського війська. Зрозуміло, що інформація про кількість випущених машин і витрачені на їх закупівлю кошти з оборонного бюджету в умовах ведення неоголошеної війни з боку РФ становлять військову таємницю.
Єдиними, що демонструють позитивну динаміку, є українські автобусовиробники: корпорації “Богдан” (м. Луцьк), “Еталон” (м. Чернігів), “Електронтранс” (м. Львів) та акціонерне товариство “Черкаський автобус”. Виробництво автобусів у травні 2018 року зросло на 17% порівняно з травнем 2017-ого і становило 63 шт. 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
2.2637 / 4.36MB / SQL:{query_count}