“Газпром” засудив “Нафтогаз”

Російський газовий монополіст заявив, що суд Швеції призупинив виконання рішення Стокгольмського арбітражу в спорі за контрактом на транзит газу через територію України, згідно з яким російська компанія винна Україні 2,56 млрд USD

“13 червня апеляційний суд округу Свеа (Швеція) задовольнив клопотання ПАТ “Газпром” і виніс наказ про призупинення виконання рішення Стокгольмського арбітражу від 28 лютого 2018 року щодо спору між “Газпромом” і “Нафтогазом України” в рамках контракту на транзит газу через територію України”, – йдеться в прес-релізі “Газпрому”. 
Повідомляється, що клопотання було подано “Газпромом” 7 червня ц.р. у зв’язку з оскарженням рішення арбітражу і спробами “Нафтогазу” до розгляду скарги по суті розпочати процедуру примусового виконання цього рішення в різних юрисдикціях. “Винесення наказу позбавляє НАК “Нафтогаз України”, в тому числі, підстав для спроб арешту активів “Газпрому” за кордоном. Дана обставина буде використана “Газпромом” під час оскарження дій судових приставів у Швейцарії та Нідерландах”, – йдеться в повідомленні.
Нагадаємо, що швейцарські судові пристави в місті Цуг провели опис майна в офісі компанії Nord Stream AG – операторі морського газопроводу “Північний потік”, 51% акцій якої належить “Газпрому”. Далі на черзі були Нідерланди та Британія. Україна вже звернулася до цих країн з проханням розпочати обтяження акцій та інших активів “Газпрому” на своїй території. Тепер – після рішення шведського суду – важелів тиску на російського монополіста в НАК “Нафтогаз”, очевидно, немає. Залишається чекати остаточного розгляду поданої “Газпромом” апеляції.
28 лютого ц.р. Стокгольмський арбітраж зобов’язав російського монополіста доплатити НАК “Нафтогаз України” 4,63 млрд USD за недопоставку узгоджених обсягів газу для транзиту. Враховуючи борги “Нафтогазу”, реально “Газпром” має виплатити українській компанії 2,56 млрд USD.
Зрозуміло, що “Газпром” висловив категоричну незгоду з рішенням арбітражу та подав відповідну апеляцію. І хоча в “Нафтогазі” наполягали, що, “у відповідності з нормами міжнародного права, рішення арбітражів підлягають виконанню майже в усіх країнах світу, тож оскарження рішень “Газпромом” не може зупинити їхнього виконання”, шведські судді округу Свеа думають інакше.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
1.2026 / 4.36MB / SQL:{query_count}