Автомобільна арифметика

Виробництво авт в Україні падає, натомість продажі бувших у використанні транспортних засобів зростають

Українські автобусовиробники – єдині, хто демонструє позитивну динаміку, фото: electron.ua
У травні ц.р. усі автомобільні заводи України разом виготовили лише 442 автотранспортні засоби. Найгірші показники в сегменті легкових автомобілів. У порівнянні з травневим результатом минулого року, незважаючи на катастрофічно низьку базу порівняння, обсяг випуску легковиків знизився на 43,5%, повідомляє сайт асоціації “Укравтопром”.

Вантажівки під грифом “таємно”

П’ятий місяць поспіль статистику легкового сегменту національного автопрому формують виключно дані про великовузлове складання, яке здійснюється на заводі “Єврокар” у Закарпатській області. Станом на сьогодні виробництво на колись легендарному Запорізькому автомобільному заводі повністю зупинилося. Перспективи цього підприємства виглядають абсолютно незрозумілими.
Таким чином єдиним заводом, який продукує легковики, є підприємство “Єврокар” (с. Соломоново Закарпатської області). Створене лише 2001-го, воно має надзвичайно вигідне розташування – лише за 2 км від кордонів із Угорщиною та Словаччиною поряд із індустріальним парком “Соломоново”. “Єврокар” – офіційний виробник автомобілів марок Volkswagen Group: Skoda, Audi та Seat. Щоправда, проблеми не оминули і його. У травні ц.р. на Закарпатті було складено всього 374 автомобілі Skoda, що на 39% менше ніж у квітні.
Також, за даними “Укравтопрому”, продовжує демонструвати негативну динаміку виробництво комерційних автомобілів (вантажівок та мікроавтобусів). Відносно травня 2017 року їх виробництво впало майже на 17%, а до квітня ц.р. – наполовину, до п’яти штук (!). Водночас це зовсім не означає, що їхнє виробництво в Україні скоротилося. Справа в тому, що, починаючи зі серпня 2016 року, “АвтоКрАЗ” (м. Кременчук, Полтавська область) не оприлюднює показники своєї діяльності. Вочевидь, це пов’язано з тим, що в модельному ряду машин Кременчуцького автозаводу не останнє місце займають автомобілі спеціального призначення КрАЗ-6322 “Солдат” і КрАЗ-5233ВЕ “Спецназ”, які надходять на озброєння українського війська. Зрозуміло, що інформація про кількість випущених машин і витрачені на їхню закупівлю кошти з оборонного бюджету в умовах ведення неоголошеної війни з боку РФ становлять військову таємницю.
Єдині, хто демонструє позитивну динаміку – українські автобусовиробники: корпорації “Богдан” (м. Луцьк), “Еталон” (м. Чернігів), “Електронтранс” (м. Львів) та акціонерне товариство “Черкаський автобус”. Виробництво автобусів у звітному місяці зросло на 17% до травня 2017 року і на 26% до квітня ц.р. і становило 63 шт.

“Секонд-хенд” на колесах

За даними асоціації “Укравтопром”, на первинному ринку легкових авто реєстрація імпортованих автомобілів з пробігом знову перевищила реалізацію нових машин. У травні ц.р. свою першу реєстрацію в Україні пройшли 14,6 тис. легковиків, у тому числі таких, що були в експлуатації – 7761 шт., що становить 53% від загального обсягу первинного ринку. Відносно травневого показника минулого року попит на імпортний “секонд-хенд” виріс на 72%.
Найбільш популярними серед ввезених вживаних авто були автомобілі марки Volkswagen, яких минулого місяця було поставлено на облік 1 223 шт. Це майже втричі більше кількості реалізованих в Україні нових автомобілів цієї ж марки.
Другий рядок рейтингу посідає Renault із результатом 1 099 старих автомобілів, що на 46% перевищило травневий обсяг реалізації нових Renault. Третій результат у Skoda – 750 автомобілів з пробігом, і це дві третини від загальної кількості первинних реєстрацій автомобілів марки Skoda в травні. Ввезені в Україну бувші в користуванні автомобілі Ford у травні знайшли 537 власників, що на 69% більше обсягу реалізації нових машин цієї марки. Замикає п’ятірку лідерів місяця Opel – зареєстровано 428 бувших у користуванні авто цієї марки проти 16 нових.
Найбільш ходовими моделями на українському первинному ринку легкових автомобілів з пробігом у травні ц.р. були: Renault Megane – 843 шт.; Volkswagen Passat – 523 шт.; Skoda Octavia – 400 шт.; Nissan Leaf – 247 шт.; Volkswagen Golf – 225 шт.
Всього з початку року українську прописку отримали 32,9 тис. легкових авто з пробігом, ввезених з інших країн, що на 81% більше ніж за аналогічний період минулого року.

Вже з осені 2018 року ПАТ “Дрогобицький завод автомобільних кранів” (одне з найбільших у західному регіоні України машинобудівне підприємство, що спеціалізується на виготовленні вантажопідіймальної техніки на шасі МАЗ, КрАЗ і КамАЗ) повинен запрацювати, повідомляє прес-служба Дрогобицької міської ради. Нещодавно відповідні домовленості були укладені між керівництвом України та Білорусі. Роботи з відновлення діяльності заводу, який повністю зупинився кілька років тому, розпочнуть із 1 липня, а вже у жовтні-листопаді в експлуатацію запустять одну третину виробництва, де виготовлятимуть автокрани. 
Для початку роботи заводу планують залучити близько 150 млн грн. За словами посадовців, за умови повного функціонування виробництва буде створено близько тисячі робочих місць, а при початковому відкритті однієї третини – 300 робочих місць.
Основною продукцією підприємства є модельний ряд автомобільних кранів вантажопідіймальністю 18т, 25т, 28т, 32т, 35т, 50т, відомих під торговою маркою “СИЛАЧ”, на шасі МАЗ, КрАЗ, КамАЗ, Ford Cargo, Tatra різних модифікацій.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
1.3716 / 4.39MB / SQL:{query_count}