Подорожчання газу для населення – треба, але не хочеться

Прем’єр-міністр Володимир Гройсман вкотре вказав на складність у вирішенні питання щодо можливого підвищення ціни на газ для населення, що є однією з умов отримання кредиту від міжнародних інституцій

“Ви знаєте, що це питання є дуже складним, ви знаєте, що воно дуже негативно сприймається суспільством. Ви знаєте, що є така вимога міжнародних партнерів – про вирівнювання цін усередині країни. Питання дуже складне. Простої відповіді на це питання немає”, – сказав він під час години уряду у Верховній Раді.
За його словами, поки що складно знайти компроміс між підвищенням ціни і тим, щоб для українців із невисокими доходами це не стало важким ударом. “Важливим є питання спроможності оплачувати рахунки за газ українськими громадянами. Думаю, що для багатьох українців неважливо, скільки коштуватиме газ у країні, а важливо, скільки фактично вони платитимуть. Я шукаю вихід, щоб, з одного боку, обслуговувати зовнішні борги, а з іншого боку – щоб українці, в яких невисокі доходи, не відчули ніякого підвищення”, – сказав Володимир Гройсман.
Ціна газу для населення (з урахуванням його транспортування) нині досягла близько 7 грн за куб. м, при цьому ціна блакитного палива на внутрішньому гуртовому ринку становить 10-11 грн за куб. м, а вартість газу на європейському ринку вже перевищила 300 USD за тис. куб. м (понад 8 грн за куб. м, без урахування транспортування).
Тим часом нагадаємо, що Україна зробила ще один крок до газової незалежності від Росії. Державна компанія “Укргазвидобування” відкрила родовище в Харківській області з вивченими запасами в 200 млн куб. м газу. “На етапі геологічного вивчення запаси газу родовища становлять щонайменше 200 млн куб. м, а перспективні ресурси становлять понад 2 млрд куб. м”, – повідомляє прес-служба компанії.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
1.6456 / 4.34MB / SQL:{query_count}