Нова бойова машина для української армії

“Харківське конструкторське бюро ім. О. Морозова” (ХКБМ), що входить до складу державного концерну (ДК) “Укроборонпром”, проводить роботи зі створення бойових машин нового покоління, які мають надійти на озброєння української армії в 2020-их роках

Як повідомляє прес-служба ДК “Укроборонпром”, конструктори та інженери ХКБМ зараз зосереджені на створенні БМП-У – нової бойової машини піхоти, яка має замінити БМП-1 та БМП-2. “ХКБМ уже розроблена конструкторська документація, а виготовлення дослідного зразка та початковий комплекс випробувань проходитимуть у 2019 році”, – повідомляє прес-служба “Укроборонпрому”.
БМП-У призначена для транспортування і вогневої підтримки сухопутних підрозділів. Вона забезпечує надійний захист екіпажу в складі трьох осіб та семи десантників. За розрахунками, рівень захисту БМП-У на 10-12% вищий за БТР-4. Окрім того, моторно-трансмісійний відсік розташований у передній частині корпусу, що гарантує більший рівень захисту екіпажу.
Для забезпечення високої маневреності та швидкості на полі бою БМП-У буде оснащена дизельним двигуном потужністю 735 к.с. і автоматичною трансмісією. Враховуючи масу нової бойової машини піхоти (25-27 тонн), питома потужність БМП-У є на рівні 27-29 к.с./т. Цей показник значно перевищує питому потужність БМП-1 (21-23 к.с./т.) та навіть сучасних основних бойових танків. Окрім того, на БМП-У реалізоване подолання водних перешкод уплав. Для озброєння обрали новий бойовий модуль БМ-8 з поліпшеними характеристиками. Він оснащений 30-міліметровою автоматичною гарматою, автоматичним гранатометом, кулеметом, а також керованими протитанковими ракетами “Бар’єр”.

БМП-У створюють за модульним принципом з можливістю використання базової платформи для цілого ряду гусеничних машин. Завдяки цьому на базі БМП-У будуть створені командирська, командно-штабна, розвідувальна, медична, ремонтно-евакуаційна та інші машини.
Також ХКБМ працює над створенням перспективного танка нового покоління. Комплексна робота, яка передбачає проектування абсолютно нової машини, розділена на окремі етапи. Ними передбачені створення моторно-трансмісійного відділення, розробка нових систем озброєння, боєприпасів, захисту та системи управління вогнем, а також автоматизація більшості процесів для скорочення кількості членів екіпажу з трьох осіб до двох.
Проведення цих робіт розраховане на кілька років і передбачає поетапне виконання усіх ключових пунктів програми. Наразі колективом ХКБМ проведені попередня розробка побудови моторно-трансмісійного відділення та розрахунки основних параметрів двигуна, а також тривають роботи з виготовлення дослідних зразків трансмісії.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
1.1146 / 4.36MB / SQL:{query_count}