Після чотирьох років “життя по-новому”

Експерти оцінюють діяльність Петра Порошенка на посаді Президента на п’ять балів за 10-бальною шкалою

фото: president.gov.ua
Вже чотири роки минуло з моменту перемоги Петра Порошенка на президентських виборах, причому вперше в історії України для цього знадобився лише один тур виборів. До кінця нинішньої каденції залишається менше року, а такої суспільної підтримки, яка була в Петра Порошенка в 2014-ому, вже навіть близько немає.

Які шанси на другий термін?

Цього тижня Фонд “Демократичні ініціативи” імені Ілька Кучеріва оприлюднив результати щорічного, четвертого за ліком, експертного опитування щодо підсумків діяльності чинного Президента. “Впевнених серед експертів, що Порошенко буде обраний на другий термін – жодного”, – зазначила директор Фонду “Демократичні ініціативи” імені Ілька Кучеріва Ірина Бекешкіна 24 травня, презентуючи результати цього дослідження в Українському кризовому медіа-центрі. Цього року було опитано 55 експертів і більшість із них (32) зазначили, що скоріше за все, Петро Порошенко не буде обраний на другий термін, хоча певні шанси в нього таки є. Третина опитаних експертів (16) зазначили, що Петро Порошенко буде переобраний на другий президентський термін, але мають сумніви щодо цього.
Звичайно, зараз ще зарано говорити про те, що нинішній глава держави програє наступні вибори. Його конкуренти технологічно вже використовують цю тезу, але зрештою, ми ще навіть не знаємо повний список усіх, хто змагатиметься за найвищий державний пост на виборах-2019.
“Переобратися на другий термін складно, але певні шанси у Порошенка є. І я думаю, що це буде значною мірою пов’язано з тим, хто буде альтернативою. У варіанті, коли буде вибір “або-або” – тут Порошенко може зіграти”, – зауважив під час презентації результатів експертного опитування науковий директор Фонду “Демократичні ініціативи”, професор політології Національного університету “Києво-Могилянська академія” Олексій Гарань, повідомляється на сайті Фонду.

Оцінка Президентові

Зазначимо, що експерти четвертий рік президентства Петра Порошенка оцінили в середньому на п’ять балів за 10-бальною шкалою. Приблизно на такому ж рівні були оцінки впродовж усіх чотирьох років його каденції (в перший рік експерти поставили в середньому 5,3 бала, минулого року – 4,7 бала). Експерти відзначають, що найкраще Президентові вдається провадження зовнішньої політики (6,5 бала), найгірше – кадрова політика (3,2 бала).
Серед головних досягнень за четвертий рік президентської каденції Петра Порошенка експерти назвали запровадження безвізового режиму між Україною та ЄС, посилення обороноздатності та продовження реформ у Збройних силах, постачання летальної зброї із США до України, ініціативу щодо створення єдиної помісної церкви в Україні та продовження режиму санкцій проти Росії за умови збереження міжнародної коаліції на їх підтримку. Розуміємо, що це власне ті посили, які використовуватимуться командою Петра Порошенка на президентських перегонах.
Серед головних невдач нинішнього Президента за четвертий рік каденції експерти назвали відсутність прогресу в боротьбі з корупцією та блокування процесу створення спеціалізованого антикорупційного суду, також повільний темп втілення і неефективність деяких вже запроваджених реформ (медичної, податкової, пенсійної), а ще – вимогу щодо е-декларування антикорупційних активістів.
Також експерти визначили й перелік основних, на їхню думку, завдань для Президента Порошенка на найближчий час. У зовнішній політиці – це поглиблення співпраці з ЄС й забезпечення виконання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, активізація співпраці з НАТО і поглиблення співпраці із США. У внутрішній політиці –  ініціювання виборчої реформи, реальна боротьба з корупцією, завершення судової реформи та сприяння створенню антикорупційного суду.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
1.0627 / 4.37MB / SQL:{query_count}