Терористів вислали з України

Служба безпеки України заявляє, що не допустила створення в Україні осередку терористичної організації "Хізб ут-Тахрір".

Служба безпеки України заявляє, що не допустила створення в Україні осередку терористичної організації "Хізб ут-Тахрір". Іноземців, які проводили агітаційну діяльність, вислали за межі України, а українських громадян строго попередили. Речник СБУ Марина Остапенко, посилаючись на "оперативну необхідність", відмовилася назвати регіон чи місто, де відбулася спецоперація. Крім того, осередки Партії відродження - саме так перекладається "Хізб ут-Тахрір" - уже давно існують у Криму. Цілком легально вони діють і в понад 40 країнах світу. СБУ стверджує, що вперше зустрілася із намаганням створити в Україні осередок забороненої у 29-ти країнах світу міжнародної терористичної організації "Хізб ут-Тахрір".

За словами речниці СБУ Ма­рини Остапенко, внаслідок проведеної спецоперації цю спробу припинили ще у зародковому стані. До складу осередку (так званої халки) входили 9 осіб, які пройшли спеці­альну диверсійну підготовку на території держав Близького Сходу. Вони організували чітку ієрархічну структуру і проводили конспіративні зі­брання. На них вивчали Коран, праці засновника "Хізб ут-Тахрір" Тюкіюддіна Набхані та його послідовників, а також програмні документи організації.

Подальшою метою осередку, запевнила Марина Остапенко, було "вербування та підготовка потенційних терористів".

Оскільки операція СБУ мала "упереджувальний характер", то іноземним членам осередку заборонили в'їзд до України, а інформацію про них передали до Ради Безпеки ООН для внесення до переліку осіб, які причетні до терористичної діяльності.

Громадяни ж України отримали офіційне застереження СБУ.  А рішення щодо порушення проти них кримінальної справи буде ухвалене після результатів правової експертизи вилученої літератури, яку здійснює Інститут держави і права імені Корецького.

Посилаючись на "оперативну необхідність", речник СБУ відмовилася назвати регіон, у якому було виявлено цей осередок, щоправда, заперечила, що це Крим.

Повна назва організації - "Хізб ут-Тахрір аль-Ісламі" (у перекладі з арабської -  Іслам­ська партія звільнення). Партія є міжнародною, панісламістською, сунітською організацією. Партія створена в 1953 р. в Єрусалимі, діє в 40 країнах сві­ту, в кожній з яких має від 5 до 10 тис. членів. "Хізб ут-Тах­рір" стверджує, що "бореться за від­новлення всесвітнього халіфату (середньовічної мусульманської держави) лише ненасильницькими методами".

В Європі діяльність цієї ор­ганізації заборонила лише Ні­меччина - через декларативний антисемітизм. Прямих доказів терористичної діяльності "Хізб ут-Тахрір" немає.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
3.5434 / 4.07MB / SQL:{query_count}