“Люди повинні хотіти реформ!”

Під час традиційної зустрічі учасників клубу “Коло”-Львів відбулася презентація книги економіста Володимира Панченка “Держава біля керма”. Говорили про те, чого потребує Україна для успішного економічного розвитку

Економічний націоналізм – ось вихід для України. У цьому впевнений Володимир Панченко, який вважає себе правоконсервативним економістом. Економічний націоналізм поєднує лібералізм і планування в інтересах нації.  З його слів, зараз Україна живе в умовах так званої парламентської демократії, але в умовах хаосу управління. Ба більше, сьогодні в Україні в управлінні економікою “правлять фінансові спекулянти”, а радники-іноземці в уряді радше “шкодять економіці держави”.
Під час традиційної зустрічі учасників клубу “Коло”-Львів у “Віденській кав’ярні” відбулася презентація книги економіста-практика і дослідника-науковця Володимира Панченка “Держава біля керма”: теорія та практика українського економічного націоналізму (XX – початку XXI ст.)”.  Головні акценти розмови – що варто робити в економіці України, що таке національний економічний прагматизм, на кого рівнятися нашій державі. Було цікаво, змістовно й аргументовано.
Згадана монографія присвячена еволюції ідеї економічного націоналізму, теоретичному та практичному доробку українського націоналістичного руху. Автор проаналізував європейські та світові джерела економічного націоналізму. “Для успішного економічного розвитку Україна потребує не постмодерного розмивання ідентичності, а “нового модерну” – поєднання ефективних інструментів націотворення, що гідно зарекомендували себе у XIX – XX ст., та постмодерних практик. Лише енергія суспільства, сформована таким чином, спроможна підтримати втілення ефективних економічних реформ”, – наголошує економіст у своїй книзі “Держава біля керма”.

Українці мають досить солідну спадщину теорії і практики економічного розвитку, зокрема найбільш використовуваної успішними країнами світу практики економічного націоналізму, що існує також у формі економічного патріотизму, економічного прагматизму і економічного реалізму.
“Аби успішно існувала економіка, потрібні чіткі правила (горизонтальні реформи) та стимулювання і заохочення секторів економіки, які мають бути вибрані як пріоритетні (вертикальні реформи). Що важливо, Україні потрібна консолідація людей навколо реформ. Люди повинні хотіти реформ! Людей треба консолідувати, а не казати їм, що реформи болючі”, – зазначає Володимир Панченко.
Щодо медицини, зокрема і реформ в галузі, то тут є два показники, на які в Україні варто звернути пильну увагу. Це вже давно зробили в Європі, зокрема у Польщі. “Перший – варто вживати усіх заходів, аби зменшувати дитячу смертність при народженні. Другий – профілактика летальних випадків в ургентних ситуаціях (мовиться про інсульти та інфаркти). Отож, Україні потрібні хороші пологові будинки із наданням якісних медичних послуг. Якісний і професійний супровід вагітних. У цей сектор варто вкладати інвестиції. Полякам це успішно вдалося. Аналогічне стосується інфарктів та інсультів. І в цьому питанні сусідня Польща вирвалася вперед. Нам потрібно змінювати ситуацію в медицині, адже це – здоров’я нації”, – переконує Володимир Панченко.
З його слів, запорукою успіху є лідерство, консолідація суспільства, визначення пріоритетів, використання інструментів, геополітичне партнерство. “Україна мала б вибрати правильного економічного партнера. Найімовірніше, ним мають бути США, а не Євросоюз!” – наголошує економіст.

Володимир Панченко певен, що потрібно боротися за населення. Ще б пак, досі триває  масовий виїзд громадян у пошуках кращих заробітків за кордон. Проблема номер один сьогодні в Україні – відтік кадрів. Це особливо відчуває прикордонна Львівщина, починаючи від браку фахівців у робітничих професіях і закінчуючи водіями транспорту та медиками. “Відсутність людей стає головною проблемою держави на відміну від заводів і підприємств. Нема людей – нема з ким будувати країну!” – лаконічно, але чітко каже Володимир Панченко. На запитання “Львівської Пошти”, які мали б бути правильні кроки влади, аби громадяни не їхали з України на заробітки, економіст відповів: “Єдина відповідь – створювати бізнес. Кожне робоче високотехнологічне місце коштує 50 тисяч доларів. Потрібно створювати робочі місця з доброю оплатою праці – іншого шляху нема. Арсенал є, було б бажання”. Позитивом економіст назвав те, що 20-30% тих, що працювали за кордоном, повертаються в Україну і вже тут започатковують бізнес та відповідно створюють нові робочі місця.


Костянтин Мандюк, член клубу “Коло”-Львів”:
– Клуб “Коло” – це спільнота активних українців, які незалежно від політичної, національної та релігійної приналежності мають спільну мету – розбудову національної потужної економіки та добрими справами демонструють свою причетність до змін на краще в державі. Мета діяльності клубу “Коло”-Львів – втілення задумів та ідей, навколо яких об’єдналися люди, які мають україноцентристські погляди та доводять їх конкретними діями. Загалом членами клубу “Коло”, а йому у цьому році виповнюється 10 років, нині є майже 500 осіб. З 2015-го діяльність клубу почала розширюватися по Україні – розпочав діяльність клуб у Кривому Розі, Кам’янському, Івано-Франківську. Тепер активно працюємо з однодумцями і у Львові. Наші одноклубники є ініціаторами багатьох ініціатив, у тому числі і законодавчих. У парламенті створено міжфракційне депутатське об’єднання “Коло”, до якого входять представники всіх проєвропейських фракцій та позафракційних депутатів. У гуманітарному аспекті мовиться про збереження української культурної спадщини (скажімо, підтримка фестивалів “ТуСтань”, “Дунайська Січ”, “Самара-Фест” та інші), а також фінансова підтримка благодійних заходів і проектів. Ідеться про пропагування української культури в Центральній та Східній Україні. Зокрема, підтримуємо петриківський розпис, Музей Івана Гончара, реалізовано низку медичних та просвітницьких проектів. Також клуб “Коло” систематично вже понад п’ять років допомагає Пласту. Один із благодійних заходів, на який нас запросили представники львівського осередку “Клубу Успішних Жінок “Жінки України” і ми з радістю підтримали – це всеукраїнська акція “Народжений у вишиванці” з нагоди Дня вишиванки. Новонароджені в пологовому будинку №1 міста Львова отримають особливий презент – свою першу вишиту сорочечку. Це буде дуже гарний і теплий захід! Члени клубу “Коло” збираються задля підтримки різних заходів – про жодні фінансові зиски не йдеться. Загалом це клуб активних людей, які мають певні здобутки в різних сферах життя. Клуб є аполітичним – це громадська організація. Тішуся, що цікавою та ґрунтовною вийшла зустріч із економістом, одним із засновників клубу “Коло”, директором Агентства розвитку Дніпра Володимиром Панченком. Він глибоко вивчає економічну платформу, зокрема ОУН. Відтак на базі цієї платформи пише свої наукові роботи. Серед найближчих планів клубу “Коло”-Львів – зустріч із українським мовознавцем, директором Інституту української мови НАН України Павлом Гриценком.
Ірина Плахтій, співзасновниця і голова правління благодійного фонду “Із янголом на плечі”, керівник Західноукраїнського центру коучингу і розвитку особистості, представниця клубу “Коло”-Львів та “Клубу Успішних Жінок “Жінки України”:
– Зараз триває період створення клубів, зокрема й в Україні. Це новий формат, де люди можуть зустрічатися, виходячи зі спільних інтересів, якихось спільних цінностей, і творити добре, позитивне для України. У Києві є чимало таких клубів. А тепер і у Львові їх створюють, і вони успішно розвиваються. Тішуся, що мене запросили до клубу “Коло”-Львів, зокрема вдячна Костянтинові Мандюку. Я по життю людина діла і мені важливо, аби остаточним підсумком зустрічей були добрі справи. Я за результат і за ефект таких зустрічей! Зокрема, львівський осередок клубу “Успішних жінок” спільно з осередком клубу “Коло”-Львів проводять благодійну акцію “Народжений у вишиванці”. Це така позитивна енергетика! Від цікавих і поважних гостей, яких запрошують на платформу клубу “Коло”, ми, його учасники, дізнаємося щось нове, важливе, актуальне для України. Мені подобається, що до клубу “Коло”-Львів входять розумні, активні, позитивні, працьовиті та інтелігентні люди, які вже чогось досягли у житті, мають свій бізнес і успішно його розвивають. Мені сподобалися меседжі щодо розвитку України в плані покращення надання медичних послуг. Зокрема, правильні акценти, що варто звертати увагу на пологові будинки та лікування невідкладних станів (маю на увазі профілактику інсультів та інфарктів). Сусідня Польща, вступивши у Євросоюз, саме ці питання “підтягнула”: тепер там суттєво знизився рівень захворюваності населення на ці недуги, є сучасні пологові будинки. До речі, жінки Львівщини воліють народжувати саме в сусідній Польщі, бо там краща якість надання медичних послуг. Отож і ми в Україні маємо зробити більший акцент на цьому питанні, аби українки народжували тут, удома. Після останнього засідання в клубі “Коло” у мене народилася ідея провести круглий стіл на базі Українського католицького університету, аби саме цю позицію донести людям. Здоров’я нації, народження здоровеньких діток сьогодні вкрай важливі для розвитку України! Зокрема, і від враження від перебування в пологовому будинку залежить, чи жінка захоче народжувати знову, повертатися в той пологовий. Умови перебування там, надання всіх медичних послуг мають бути якісні та професійні.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.6625 / 4.19MB / SQL:{query_count}