Важливі дати в календарі українців

Український інститут національної пам’яті пропонує парламенту скоротити кількість травневих вихідних

В Україні можуть скасувати “зайві” вихідні, якщо святкові дні випадають на суботу або неділю. Про це заявив директор Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович у коментарі Апострофу. Він, зокрема, наголосив: “Наша пропозиція про перенесення вихідного дня з 9 травня на 8-ме залишається актуальною. Україні варто відзначати річницю завершення Другої світової війни у Європі разом із усією Європою, тому треба говорити про 8 травня як про вихідний день. Окрім того, ми прекрасно розуміємо, що, на жаль, 9 травня є радянською спадщиною, його використовують різні проросійські і прорадянські ліві сили зовсім не для вшанування людей, які перемогли нацизм, а щоби нагадати про себе. Відповідно 9 травня як вихідний день, на жаль, перетворилося у формат для різноманітних лівих або проросійських провокацій”.
Володимир В’ятрович сподівається, що парламент підтримає таку ініціативу. “Скасування 1 травня як вихідного було в нашому першому законопроекті. Але у ході бурхливої дискусії з представниками громадськості ми вирішили піти на компроміс і все-таки залишити 1 травня вихідним. Ще одне важливе положення стосується перенесення вихідних, якщо вони випадають на суботу або неділю. Цього року в українців знову чотири вихідні, які з цим пов’язані. У нашому законопроекті ми відмовляємося від цієї традиції. Отже, це також скоротило б кількість вихідних на рік!” – наголосив він.
До слова, на думку міністра культури України Євгена Нищука, в українців з’явилися інші дати, які треба робити не просто вихідними, а датами відзначення. Він, зокрема, пропонує зробити вихідними і святковими дати реальних героїв і добровольців. “Сподіваюся, що ми переживаємо певний перехідний етап до ще декількох досить чутливих дат, які тривалий час добре пропрацьовувалися. З одного боку, не хочеться певну вікову категорію зачепити за живе, з другого – не хочеться дати шанс ще більшої маніпуляції або провокації”, – зазначив урядовець у ефірі “5 каналу”.
Євген Нищук наголосив, що Інститут національної пам’яті розробив новий календар відзначення дат і подав на розгляд парламенту. Міністр культури сказав: “Щодо Дня праці ми дійшли компромісу, бо він уже да­вно не є відзначенням і парадом. Це дата, коли ті, що мають городи і присадибні ділянки, їдуть на городи, а велика кількість людей просто користується вихідним днем, аби поїхати відпочити на природу. В останні чотири роки у нас з’явилося значно більше інших дат, які треба робити не просто вихідними, а датами реального вшанування та відзначення. Це дати реальних героїв, дати добровольців, дати загибелі під Іловайськом, Дня свободи, Дня захисника Віт­чизни. Це ті нові дати, які ввійшли з нашою історією, з нашим сьогоденням”.
Окрім цього, Євген Нищук наголосив, що потрібно переглянути святкування 8 березня: “Тут обережна історія, бо вона вже стала певною дискусією. Жодним чином не хочеться образити жінок. День матері – окремо. Все одно потрібно відзначати день жіноцтва. Інша річ – або зробити ребрендинг, або справді надати якусь дату. Це питання до істориків, до креативних людей. Бо вже тепер є дискусія, що це не Клара Цеткін, а американські жриці, які боролися за свої права, започаткували 8 березня”.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8548 / 4.37MB / SQL:{query_count}