Ціна здоров’я українців

Уряд затвердив тарифи для терапевтів, педіатрів та сімейних лікарів

Постанова з розцінками набуде чинності з дня опублікування і діятиме до 31 грудня, а фінансування за новим принципом «гроші ходять за пацієнтом» має розпочатися з 1 липня 2018-го. Закріплений базовий тариф за обслуговування пацієнта цього року – 370 грн за людину на рік, урядовці планують у 2019-ому підняти тариф до 450 грн. Таку суму отримає медична установа або лікар, які підписали декларації з пацієнтами і договори про співпрацю з Національною службою здоров’я. Решта медструктур фінансуватимуться безпосередньо з бюджету за старим принципом відповідно до кількості ліжко-місць і співробітників.
Базовий тариф діє для пацієнтів у віці 18 – 39 років. Для інших запроваджують підвищувальні коефіцієнти: на малюків до 5 років виділять по 1480 грн, на дітей 6 – 17 років – по 814 грн, на 40 – 64-річних – по 444 грн, на пацієнтів від 65 років і старших – по 740 грн. Ці гроші надходитимуть у розпорядження головного лікаря клініки або приватного лікаря і можуть бути спрямовані на зарплату лікарям і медсестрам, ліки й аналізи, обладнання, оплату комунальних послуг, ремонти. Водночас оплата за обслуговування пацієнтів, котрі не обрали лікаря і не підписали з ним декларацію, становитиме 240 грн, і щодо них не застосовуватимуть коригуючі коефіцієнти, інформує РБК-Україна. Програму гарантованих безоплатних медичних послуг розроблятиме уряд, а затверджуватиме парламент.
Урядовці також ухвалили постанову, яка визначає порядок функціонування електронної системи охорони здоров’я, а також порядок та обсяг оприлюднення Національною службою здоров’я відомостей із системи eHealth, що забезпечує документообіг, обмін медичною інформацією і дозволяє здійснювати медичним закладам оплату послуг, наданих пацієнтам у рамках програми медичних гарантій.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
1.1348 / 4.35MB / SQL:{query_count}