Під загрозою Маріуполь і Бердянськ

Росія може заблокувати Керченську протоку силами військово-морського флоту

Російська Федерація може захопити українські кораблі в Азовському і Чорному морях у відповідь на затримання Україною риболовного судна “Норд”. Про це повідомив прес-центр штабу АТО на своїй сторінці у Facebook.
“Розвідка штабу АТО відзначає активізацію діяльності кораблів берегової охорони прикордонної служби ФСБ і Чорноморського флоту ВМФ РФ у акваторії Азовського моря. В цьому ж районі проводять низку заходів щодо посилення угруповання РФ кораблями і допоміжними суднами. Ймовірно, основною метою таких дій можуть бути симетричні заходи на затримання Державною прикордонною службою України (ДПСУ) в акваторії Азовського моря риболовного судна “Норд”, йдеться у повідом­ленні.
Нагадаємо, що 25 березня у акваторії Азовського моря корабель морської охорони ДПСУ затримав риболовне судно “Норд” під прапором РФ. Причиною зупинки стало те, що сейнер здійснював вилов риби у винятковій економічній зоні України. Однак після перевірки документів з’ясувалося, що “Норд” зареєстрований в порту Керчі (АРК). Судно-порушник відконвоювали до українського Бердянська.
Прокуратура АРК (м. Київ) порушила кримінальне провадження за фактом виходу корабля із закритого Києвом порту анексованої Керчі. Нагадаємо, що з липня 2014 року уряд України офіційно припинив функціонування всіх портів анексованого півострова, з того часу вони закриті для судноплавства. 6 квітня Херсонський міський суд обрав капітану “Норда” Володимирові Горбенку запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з альтернативою застави у розмірі 35 тис. 240 грн. Йому висунуте обвинувачення за статтею “порушення порядку в’їзду на тимчасово окуповану територію України та виїзду з неї”, покарання за якою передбачає до п’яти років позбавлення волі.
Через кілька днів голова Загальноросійського руху підтримки флоту, капітан першого рангу Михайло Нєнашев заявив, що РФ може посилити технічний огляд кораблів під прапором України в Керченській протоці й обмежити їх прохід у акваторії Азовського та Чорного морів. Офіційна підстава – зношеність багатьох українських суден, які “можуть становити загрозу для опор Керченського моста”. “І якщо не спрацюють запобіжні заходи, скажімо так, інтелігентного характеру, щодо посилення огляду українських суден, які йдуть через Керченську протоку, то, думаю, будуть застосовані заходи військового характеру”, – пригрозив капітан першого рангу. Фактично мовиться про повну блокаду Керченської протоки, два узбережжя якої нині контролює РФ. Таким чином Азовське море може перетворитися на винятково внутрішню акваторію, а українські порти Маріуполя та Бердянська просто зупиняться.
“Керченський міст будуть використовувати як політичний інструмент тиску на Україну. Ми втрачаємо великі гроші через обмеження параметрів суден, які тепер не можуть проходити під арками моста. Наразі це скромні оцінки – десятки мільйонів гривень, але я думаю, що це набагато більше, тому що ми втрачаємо робочі місця. Росія цим спеціально підігріває непросту соціальну ситуацію в Бердянську і Маріуполі”, – заявив у інтерв’ю Радіо Свобода міністр інфраструктури України Володимир Омелян.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
8.8645 / 4.09MB / SQL:{query_count}