Пішли дивитися футбол і згоріли живцем

Пожежа у Дніпропетровську забрала життя десятьох людей

Пожежа у Дніпропетровську забрала життя десятьох людей

poz.jpg

Трагедія  сталася у гральному клубі. Пожежа виникла 7 травня, о 00:45, у Дні­про­пет­ровську на проспекті Гагаріна, 127, на першому поверсі п'ятиповерхового житлового будинку, в залі гральних автоматів ТОВ "Метро Джек Пот". На момент пригоди у залі перебували близько 60 осіб, які дивилися футбольний матч. Окрім десятьох загиблих, 11 сьогодні перебувають на лікарняних ліжках з опіками. Стан постраждалих стабільно важкий.

За останніми даними, серед загиблих троє працівників за­кладу - оператор залу гральних автоматів, 1984 р.н., касир, 1987 р.н., та охоронець, 1981 р.н.

За попередніми даними, загорілося біля дверей. Запасний вихід був зачинений на замок. Цей заклад гральних автоматів складався з двох ігрових залів, бару і трьох підсобних приміщень.

Як повідомляють представники МНС, попередньо відомо, що перед пожежею на місці трагедії почули звук сплеску.

СБУ відкидає версію теракту у гральному закладі. Також у СБУ зауважили, що співро­бітники відомства входять до складу слідчо-оперативної групи, яка розслідує причини трагедії. У Службі повідомили, що на невеликій площі було розташовано 60 гральних автоматів і не дотримувалися правила пожежної безпеки.

Окрім того, під час загоряння, за попередніми даними, через несправність одного з гральних автоматів, його почали гасити водою. Люди, що на той момент перебували у залі, не мали можливості врятуватися. У прес-службі Генпрокуратури зазначили, що її керівництво постійно отримує інформацію з місця трагедії і контролює розслідування.

Про несправність одного з гральних автоматів, як одну з головних причин того, що сталося, повідомив і міністр з надзвичайних ситуацій Володимир Шандра. За словами мі­ністра, його турбує кваліфікація співробітників залу ігрових автоматів. Зокрема, від­значив Шандра, про це свідчать спроби співробітників залу самостійно загасити пожежу, і лише після того, як це не вдалося, викликали рятувальну службу.

Президент Віктор Ющенко доручив голові Ради Міністрів АР Крим, головам обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій невідкладно здійснити разом з територіальними під­розділами прокуратури, МВС, МНС, ДПА комплексні перевірки дотримання вимог чинного законодавства у роботі розважальних закладів, що функціонують у регіонах.

Президент наголошує, що у разі виявлення порушень, особливо в частині, що стосується безпеки людей, необхідно у встановленому порядку призупинити їх роботу. Про виконання Президент просить доповісти у тижневий термін.

Також глава держави просить прем'єр-міністра Юлію Тимошенко у взаємодії з міс­цевими адміністраціями та органами місцевого самоврядування утворити комісії та здійснити перевірки додержання гральними закладами правил техніки безпеки і ліцензійних умов. У разі виявлення порушень правил Ющенко просить невідкладно вжити заходів для усунення відповідних недоліків та притягнути винних осіб до відповідальності.

Генеральному прокурору Олександрові Медведьку Президент доручив провести ретельне розслідування та притягти до відповідальності винних у пожежі, яка призвела до загибелі людей.

Своєю чергою генпрокурор доручив органам прокуратури на місцях організувати перевірки додержання суб'єктами господарювання законодавства у сфері грального бізнесу. Особ­ливу увагу Олександр Медведько наказав звернути на відповідність гральних закладів та встановленого у них обладнання вимогам нормативних актів з питань пожежної безпеки, охорони праці, стан­дартів, санітарних і будівельних норм та правил. Юлія Тимошенко, побувавши на міс­ці НП, заявила про необхід­ність навести порядок у системі грального бізнесу у всій країні.

"Така небезпека є у всій Україні, й те, що сталася, ця біда в Дніпропетровську - це перший сигнал. А порядок треба наводити загалом з існуванням у країні грального бізнесу. Приклади в інших країнах є, як наводити порядок, і, я думаю, що в Україні теж настав час робити відповідні кроки", - наголосила прем'єр-міністр.

Тим часом у самому Дніпропетровську голова облдержадміністрації Віктор Бондар підписав розпорядження про закриття залів ігрових автоматів, нічних клубів, казино до з'ясування причин трагедії.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
3.5871 / 4.1MB / SQL:{query_count}