Європейці злякалися української горілки

Єврокомісія розпочинає масштабну кампанію боротьби з контрафактом у країнах-партнерах ЄС

Причому в черговий раз європейці висловлюють свої побоювання з приводу українського ринку нелегального алкоголю, який уже визнаний найбільшим у Європі, досягає 60% і виводить із державного бюджету близько 360 млн євро, пише Європейська правда
У Європі побоюються, що вже у нинішньому році контрафакт виплеснеться за межі України і наповнить країни ЄС. Зокрема, увагу Європейської комісії привернуло розслідування української Антикорупційної правозахисної організації. За її даними, половина державних спиртзаводів виробляє нелегальний спирт, а нелегальну горілку виробляють на повноцінних лікеро-горілчаних заводах – 10 із 30 заводів займаються виробництвом контрафакту. “Наші європейські колеги налаштовані рішуче. Вони готові ставити питання на державному рівні: чому в Україні нелегальний ринок алкоголю став такою мас­штабною проблемою? Крім того, вони добре розуміють, що це як мінімум 12 мільярдів гривень внутрішнього ресурсу, який повинен залишатися у держскарбниці, а не в кишенях злочинців і корупціонерів”, – зазначив глава асоціації “Укргорілка” Володимир Остапюк.
Також наголошується, що урядовим органам буде запропоновано розслідувати всі факти виробництва і продажу нелегальної продукції та посилити відповідальність за такі порушення. Після вступу на посаду виконавчий директор ЄС стежитиме за тим, наскільки добре місцеві регулюючі органи контролюють ці ринки і як активно скорочують доступність контрафактних товарів.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
1.2408 / 4.35MB / SQL:{query_count}