Помста триває…

Парламент відмовився скасовувати обов’язкове е-декларування для активістів-антикорупціонерів

Не дивлячись на публічні обіцянки Президента Петра Порошенка та коаліційних нардепів, навіть після жорстких заяв з боку ЄС та США, в парламенті так і не назбиралося голосів за скасування обов’язкового електронного декларування для активістів, що працюють у сфері протидії корупції. В черговий раз наші нардепи повернулися до цього питання 3 квітня. Нагадаємо, що 1 квітня сплив кінцевий термін подання е-декларацій (за 2017-ий). І відповідно до минулорічних законодавчих змін, е-декларації разом із держчиновниками мали вже подати представники антикорупційних громадських організацій (багато активістів подали свої е-декларації).

Буде ще один законопроект?

На пленарному засіданні 3 квітня нардепи не підтримали президентський законопроект (цей документ раніше розкритикувала Венеційська комісія спільно із розкритикованим Венеційською комісією), відповідно до якого е-декларування для активістів могло бути замінене додатковим розширеним фінансовим звітуванням громадських організацій. Також наші парламентарі не підтримали депутатський законопроект із пропозиції просто виключити активістів з переліку осіб, які мають подавати е-декларації. Окрім того, парламентарі не змогли включити до порядку денного ще чотири депутатські законопроекти, два з яких передбачали скасувати е-декларування для активістів, стосовно ще двох – посунули кінцевий термін подання активістами е-декларацій. Спроб було багато, а результат нульовий…
Після всіх провалених спроб нардеп від БПП, представник Президента у парламенті Ірина Луценко на брифінгу розповіла журналістам, що має з’явитися ще новий законопроект. “Незабаром при Президентові України буде створена робоча група, яка підготує новий законопроект про скасування е-декларування для активістів. За основу буде взятий наявний президентський законопроект. Крім того, будуть враховані зауваження Венеційської комісії”, – заявила Ірина Луценко, інформує “Українська правда”.
От тільки зараз не зовсім зрозуміло, наскільки затягнеться цей процес розробки нового законопроекту і чи справді буде врахована вся критика з боку міжнародних організацій. Адже наша влада впродовж останнього року роздала дуже багато обіцянок щодо скасування е-декларування для активістів, але не виконала їх.
Тут також нагадаємо, що минулого тижня, ще перед “дедлайном” для подання е-декларацій, Європейський комісар з питань європейської політики сусідства Йоганнес Ган відверто заявив, що “українська влада не виконала взятого нею зобов’язання” і що це “не відповідає європейським прагненням України”.

Чиновники пристосувалися

Очевидно, наша влада цієї заявив не почула, як і закликів послів країн “Великої сімки”, котрі також наголошували на необхідності скасування чи хоча б відтермінування е-декларування для активістів.
Натомість представники нашої влади зараз грають на іншому – на тому, що, мовляв, активісти забагато заробляють. Так політики і далі мстять активістам, які відстоювали впровадження публічного е-декларування.
Загалом система е-декларування досі не працює належно. Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) досі не змогло запустити автоматичну перевірку е-декларацій, тож з усіх попередніх етапів е-декларування перевірили мізерну кількість таких публічних фінансових звітів.
“Порівняймо цифри: один мільйон поданих та 193 перевірених, і майже ніде не знайдено жодних порушень. Очевидно, що на сьогодні фактично цей інструмент не працює і може бути використаний з точки зору якогось впливу, тиску на тих людей, чиї декларації можна трактувати, як не зовсім коректні”, – зазначає економічний експерт Максим Праздников, повідомляє Радіо Свобода.
Політики і чиновники змогли легко пристосуватися до впровадження е-декларування. А тепер цю систему можуть використовувати проти активістів. Чи вистачить владі здорового глузду не розпочинати справжнє полювання за неугодними громадськими організаціями і, хоч із великим запізненням, таки скасувати е-декларування для активістів? Це питання все ще залишається відкритим…

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
8.8032 / 4.1MB / SQL:{query_count}