Детективно-прокурорське шоу

НАБУ вже оприлюднило фрагменти записів із кабінету головного антикорупційного прокурора Назара Холодницького

фото: bykvu.com
Антикорупціонер пішов на антикорупціонера – cаме до такого фарсу дійшли керівники Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) Артем Ситник та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький.
Ще 20 березня низка українських ЗМІ повідомили, що НАБУ під процесуальним керівництвом департаменту з розслідування особливо важливих справ у сфері економіки Генпрокуратури (скандальний так званий “департамент Кононенка – Грановського”, з представниками якого у детективів НАБУ раніше були публічні сутички) прослуховувало Холодницького в його робочому кабінеті. Наступного дня після появи таких повідомлень у інформпросторі Ситник і Холодницький разом відправились із робочим візитом до Брюсселя і там заявляли, що не потрібно створювати ніяких скандалів, що журналісти все перекрутили. Але зрештою Генпрокурор Юрій Луценко підтвердив співпрацю НАБУ з Генпрокуратурою у розслідуванні щодо Холодницького і зажадав звільнення керівника САП.
Відомо, що ГПУ відкрила кримінальне провадження проти Холодницького,  і також Генпрокурор Луценко спільно з директором НАБУ Ситником 30 березня передали скаргу на Холодницького до Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів. Тут зазначимо, що й раніше представники НАБУ і САП критикували одне одного, але принаймні публічно залишались на одній стороні у всіх попередніх протистояннях з Генпрокуратурою. Аж раптом ситуація змінилася. Впродовж останнього тижня Ситник і Холодницький почали публічно з’ясовувати стосунки через ЗМІ.
Перший дав інтерв’ю “Дзеркалу тижня”, в якому розповів, зокрема, про те, що головний антикорупційний прокурор тиснув на своїх підлеглих і зливав інформацію фігурантам справи про розкрадання в Одеській міській раді.
Холодницький, своєю чергою, дав інтерв’ю “Українській правді”, в якому спростовував звинувачення проти себе і розповідав про непрофесіоналізм та зловживання серед детективів НАБУ. І нагадав про те, що Ситник раніше розкривав журналістам подробиці негласних слідчо-розшукових дій.
Цікаво, що це з’ясування стосунків через ЗМІ відрізнялося від того, як Ситник і Холодницький поводились у парламенті 4 квітня (нардепи кликали під купол і Генпрокурора Луценка, але той вирішив не прийти). Пояснюючи ситуацію парламентарям, керівники НАБУ і САП вже не критикували один одного, а більше протистояли нардепам (Холодницький навіть встряв у сварки з “єврооптимістом” із БПП Сергієм Лещенком та “головним радикалом” Олегом Ляшком). Артем Ситник у притаманному собі стилі навіть заявив: “Ніякого конфлікту між НАБУ і САП немає. Є певне кримінальне провадження, є певні матеріали, які передані до компетентних органів. Якщо це стосується кримінального кодексу, то до ГПУ, дисциплінарного провадження – до Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів. Не потрібно спекулювати на цьому процесі. Нема ніякого конфлікту. Детективи НАБУ і прокурори САП працюють у штатному режимі”.
Та за годину до цього виступу Ситника в парламенті НАБУ оприлюднило фрагменти записаних розмов Холодницького. Ця нарізка записів мала б підтвердити те, що керівник САП принаймні обговорював із підлеглими можливе “витягнення” деяких фігурантів зі справи про розкрадання в мерії Одеси. Окрім цього, на цих записах є фрагмент того, що керівник САП давав поради, як поводитись на допиті своєму другові, свідку у провадженні, щодо пропонування хабара в.о. міністра охорони здоров’я Уляні Супрун. Також мовиться про обговорення перебігу розслідування щодо нардепа від “Народного фронту” Георгія Логвинського (Холодницький обговорював справу власне із цим парламентарем). І ще один із фрагментів записів стосується обговорення Холодницького із своїм підлеглим провадження щодо тепер вже екс-голови НАЗК Наталії Корчак. Холодницький був роздратований клопотанням детективів НАБУ отримати тимчасовий доступ до документів Корчак.
“Багато хто хоче спекулювати записами. Я готовий коментувати на записах кожне слово. Те, що оприлюднене, – гра на публіку і нарізка слів. Я хочу побачити весь запис”, – заявив Назар Холодницький у парламенті. Загалом він наголосив на тому, що всі пояснення дасть Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія прокурорів. Ще у загаданому інтерв’ю “Українській правді” керівник САП наголошував на тому, що потрібно слухати записи повністю і що нічого протизаконного він не вчиняв.
Що ж, ця історія тільки починається. Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія прокурорів має два місяці, щоби розглянути скаргу Луценка і Ситника на Холодницького (до того ж розгляд може бути продовжений на ще один місяць). Також невідомо, як рухатиметься кримінальне провадження Генпрокуратури щодо Холодницького. Сам нинішній керівник САП заявляв, що у відставку не спішить і ще буде боротися.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7796 / 4.1MB / SQL:{query_count}