Одеса – місто європейських ідеалів

Львів до списку не увійшов

Львів до списку не увійшов

Одеса стала лауреатом престижної Європейської премії, яку місту вручила Парламентська Асамблея Ради Європи. Нагорода вручається органам місцевого самоврядування за "активний розвиток європейських ідеалів".

Як повідомив керівник прес-служби Міністерства закордонних справ України Василь Кирилич, се­-ред нинішніх переможців, яким вручать Дошку пошани - спеціальний приз ПАРЄ, є місто Одеса, яке вже вдруге отримує високу нагороду Парламентської Асамблеї Ради Європи (1998 року Одесі було вручено Прапор честі).

За словами Кирилича, таким чином ПАРЄ заявила про вагомий внесок цього українського міста в розвиток місцевої і регіональної демократії, побратимських зв'язків з європейськими містами, а також успішну реалізацію важливих ініціатив Ради Європи, зокрема, проведення в 2008 році тижня місцевої демократії.

Дошка пошани - другий за значенням (з чотирьох існуючих) ступенів європейської премії, якою Ра­да Європи нагороджує міста континенту за активний розвиток міжнародних зв'язків - відносин поріднених міст, проведення європейських заходів, взаємних візитів тощо.

З 1955 року, коли було засновано європейську премію, вручено всього 145 Дощок пошани.

Кандидати, які претендують на отримання пре­мії, представляють свої заслуги перед Європою за такими пунктами: членство в міжнародних організаціях, взаємодія з містами-побратимами та іншими закордонними муніципалітетами, персональні обміни, проведення європейських заходів, поширення європейських ідей, європейська солідарність та інше.

У 2007 році Одеська міськ­рада скерувала на присудження Дошки пошани звіт про європейські заходи, які проведено у місті в 2006 - 2007 роках. Основними в заявці з'явилися матеріали щодо учас­ті Одеси в створенні Чорноморського єврорегіону, а також проведення Європейського тижня місцевої демократії, Дня Європи, Європейського дня сусідства, інших великих між­народних заходів.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
10.3433 / 4.06MB / SQL:{query_count}