Путін – геть із Криму!

Верховна Рада закликала світ не визнавати вибори російського президента на анексованому півострові

Український парламент закликав світову спільноту бойкотувати вибори президента Російської Федерації в анексованому Криму та не визнавати їх легітимними. Народні обранці 255 голосами підтримали відповідне звернення до Ради Безпеки, Генеральної Асамблеї ООН, ОБСЄ, Євросоюзу, НАТО та інших міжнародних організацій, парламентських асам­блей, іноземних парламентів та урядів. Цей документ Міністерство закордонних справ України направило відповідним міжнародним інституціям.
Верховна Рада наголошує, що Росія має намір незаконно провести 18 березня вибори на анексованому півострові з порушенням Конституції та законодавства України, основних принципів та норм міжнародного права, Статуту ООН, Гельсінського заключного акту, Будапештського меморандуму 1994 року, резолюції Генасамблеї ООН про територіальну цілісність України від 27 березня 2014 року й інших міжнародно-правових актів.
У зверненні парламентарі просять міжнародне співтовариство не допустити “дій, які б могли заохотити органи влади та окупаційну адміністрацію Російської Федерації до порушення суверенітету України, прав і свобод людини на тимчасово окупованій частині її території, а в разі таких дій – застосувати додаткові санкції проти представників органів влади та окупаційної адміністрації” країни-агресора. Парламентарі закликали світ посилити спільні зусилля, щоби змусити Росію забезпечити доступ міжнародних спостерігачів на окупований Кримський півострів для моніторингу порушень прав людей та організації допомоги жертвам репресій.
Схоже звернення українські парламентарі ухвалювали напередодні голосування до російської Держдуми у вересні 2016-го. Тоді Євросоюз та США визнали вибори в Криму нелегітимними. Тепер Росія заявила, що вибори президента в Криму та Севастополі проведе у запланованому режимі, попри заяви України.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
1.2384 / 4.35MB / SQL:{query_count}