Волю бранцям Кремля!

Росія повернула Україні двох викрадених прикордонників

фото: Facebook/ Iryna Gerashchenko
Верховна Рада звернулася до парламентів іноземних держав із пропозицією засудити політичні репресії Росії проти громадян України і допомогти звільнити політичних в’язнів із російських в’язниць. Відповідну постанову підтримав 241 народний депутат. Так, парламентарі просять використати всі можливі міжнародні політико-дипломатичні та санкційні механізми щодо Російської Федерації з метою “негайного звільнення нею всіх заручників, захоплення яких спричинене збройною агресією Росії проти України”.
Це вперше український парламент прийняв постанову, в якій поіменно названо українців і кримських татар, яких утримують у тюрмах окупованого Криму та російських в’язницях – загалом 53 людини. Парламентарі просять міжнародну спільноту докладати максимальних зусиль, аби звільнити всіх незаконно ув’язнених громадян України. Водночас Верховна Рада закликала світ вимагати від Росії забезпечення безперешкодного допуску міжнародних місій і правозахисних організацій на тимчасово окуповані українські території з метою здійснення постійного моніторингу за ситуацією у сфері дотримання прав людини.
До слова, у п’ятницю, 2 березня, Росія передала Україні викрадених російськими спецслужбами біля державного кордону в Сумській області в жовтні 2017-го українських прикордонників Богдана Марцоня та Ігоря Дзюбака в обмін на затриманих торік улітку в Херсонській області військовослужбовців прикордонної с­­лужби ФСБ Росії Володимира Кузнєцова й Аскара Кулуба.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
1.6493 / 4.35MB / SQL:{query_count}