В Україні пропонують полегшити виїзд дітей за кордон

Парламентарі хочуть змінити умови, за яких дитина до 16 років може виїхати за кордон без дозволу одного з батьків

Верховна Рада підтримала за основу законопроект № 6647 про порядок виїзду дитини за межі України. У законопроекті пропонують надати батькам чи іншим законним представникам дитини до 16 років дозвіл на її виїзд за кордон на термін до трьох років. Йдеться про один чи кілька виїздів - як без обмежень, так і з визначенням країн, до яких дозволено чи заборонено їхати. Якщо ж немає дозволу одного із батьків, дитину можуть випустити за кордон згідно рішенням суду чи за дозволом органу опіки та піклування, інформує tvoemisto.tv.
Натомість в Сімейному кодексі пропонують передбачити умови, за яких дитина до 16 років може виїхати за кордон без дозволу одного з батьків. Згідно із законопроектом, суд “зможе прийняти рішення про надання згоди на виїзд дитини за межі України на постійне проживання або на один чи декілька тимчасових виїздів дитини за межі України як без обмежень, так із визначенням країн, до яких дозволено або заборонено в’їзд”.
Орган опіки та піклування отримає змогу надати дозвіл на виїзд дитини за кордон без згоди одного із батьків у таких випадках:
• для лікування, якщо є обґрунтування необхідності надання медичної допомоги за межами України;
• для участі в міжнародних олімпіадах;
• для участі в міжнародних програмах обміну школярів;
• для участі в міжнародних музичних, художніх та інших творчих конкурсах;
• для участі в міжнародних екологічних, наукових, технічних, художньо-естетичних, туристичних, освітньо-культурних заходах, міжнародних дитячих змаганнях;
• для участі в спортивних заходах.
У законі “Про охорону дитинства” мають намір прописати, що держава гарантує спрощений порядок тимчасового виїзду дитини за кордон у зазначених вище випадках.
Нещодавно набув чинності закон, згідно з яким якщо один із батьків більше ніж півроку не платить аліменти, інший самостійно вирішує питання щодо виїзду дитини за кордон для лікування, навчання, відпочинку.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
8.6738 / 4.07MB / SQL:{query_count}