Пенсійна реформа: серія друга

Уряд збільшив пенсії силовикам у середньому на 1,5 тисячі гривень із 1 січня 2018-го

Урядовці ухвалили постанову “Про пенсійне забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших категорій осіб”, підвищивши таким чином пенсії працівникам 12 силових відомств із 1 січня 2018 року. Таке рішення не потребує внесення змін у чинне законодавство і діятиме до моменту напрацювання та ухвалення відповідного законопроекту, який розглядає РНБО України. Перерахунок пенсійних виплат пенсіонерам-силовикам розпочнеться найближчим часом, обіцяють в уряді.
Нагадаємо, що торік у жовтні урядовці підвищили пенсії цивільним, а представникам силових відомств пообіцяли зробити це згодом. Силовики вже не раз влаштовували акції протесту біля ВРУ, Кабміну, Адміністрації Президента, ОДА з вимогою виконати обіцянку про підвищення пенсій. І ось, видається, влада їх почула. Так, установлена залежність розмірів посадового окладу та окладу за військовим званням від прожиткового мінімуму для працездатних осіб (передбачається, що це гарантує щорічне зростання розміру грошового забезпечення залежно від збільшення соціальних стандартів у державі). Крім цього, ліквідована диспропорція в розмірах грошового забезпечення різних силових структур.
Міністр соцполітики Андрій Рева на засіданні уряду пояснив, що урядова постанова передбачає поетапне підвищення пенсій силовиків з 1 січня 2018-го. За його інформацією, наразі воно становитиме в середньому 1,5 тис. грн, а впродовж найближчих двох років цю суму можуть подвоїти (зараз середня пенсія екс-працівників силових структур становить 2800 грн).
“Ми прогнозуємо, що підвищення торкнеться 498 тисяч військових пенсіонерів. На це витратимо цього року близько 7 мільярдів гривень. Знаємо, як мобілізувати кошти в рамках дефіциту бюджету Пенсійного фонду. Рішення прийняте, до кінця цього тижня його доведуть на місця, і розпочнеться робота з кожним пенсіонером. У березні-квітні пенсіонери отримають нові пенсії”, – сказав у коментарі телеканалу “112 Україна” прем’єр-міністр Володимир Гройсман.
Зі слів глави уряду, підвищення пенсій військовослужбовцям має бути незворотним і надалі закріплене законом: “Україні потрібен новий закон про пенсійне забезпечення військовослужбовців. Торік у листопаді ми розпочали обговорення відповідного документа, але процес затягнувся і може ще довго тривати. Але люди не повинні чекати. Паралельно з підвищенням пенсійних виплат буде продовжена робота над законом. Необхідно прийняти узгоджене рішення, яке забезпечить соціальну захищеність військовослужбовців, котрі сьогодні захищають Україну”.
З 1 січня 2018-го підвищені пенсійні виплати отримуватимуть усі категорії пенсіонерів органів МВС. Пенсії перерахують військовослужбовцям і працівникам Держприкордонслужби, Нацгвардії, Державної служби з надзвичайних ситуацій і Нацполіції, повідомив під час селекторної наради цього тижня міністр внутрішніх справ Арсен Аваков.
Держсекретар МВС Олексій Тахтай пояснив, що з 1 січня 2018-го по 31 грудня 2019-го всі категорії пенсіонерів МВС щомісяця отримуватимуть пенсійні виплати в новому перерахунковому розмірі плюс доплату з 2016 року: “Відповідно до постанови Кабміну, пенсії визначатимуть, зважаючи на посадовий оклад, спеціальне звання та надбавки за вислугу років. Виплати пенсій проводитимуть наступним чином: з 1 січня 2018-го старий розмір пенсії буде плюсуватися з 50% суми підвищення; з 1 січня 2019-го по 31 грудня 2019-го – старий розмір пенсії та 75% суми підвищення; з 1 січня 2020-го – повноцінно новий перерахований розмір пенсій”, – інформує прес-служба МВС.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
1.2452 / 4.37MB / SQL:{query_count}