У Криму гине врожай

Через борги за електроенергію кримські врожаї залишилися без води з Дніпра.

Через борги за електроенергію кримські врожаї залишилися без води з Дніпра.

Міністр аграрної політики Криму Павло Акімов стурбований долею врожаю - дніпровську воду для поливання ланів досі не доставили до багатьох ра­йонів автономії.

"Першотравневий район - половина району без води, Роздольненський  - половина без води, Сацький, Сімферопольський, Білогорський, Бахчисарайський райони - ні грама води немає, Джанкойський - піврайону без води. Ми зарили в землю 3 міль­ярди грошей, це сівба та все інше. І що ж ми одержимо в кінці? Горить усе! Вологи немає!" - поскаржився Акімов.

Води на зрошування не подають через борг насосних станцій за електроенергію.

"Доплати у вигляді субвенцій з державного бюджету Комітету з водного господарства для розрахунку з постачальниками електроенергії привели до боргової суми. Частина суми боргів за минулий рік була погашена в лютому, частина в розмірі 7,6 мільйона, як і раніше, залишилася несплаченою", - сказав кримський прем'єр Віктор Плакіда.

Керівництво Криму наполягає на тому, щоб Державний комітет України з водного господарства гарантував виплату коштів з бюджету країни. "Ми сьогодні чекаємо гарантій пана Сташука (голови Держкомводогоспу) про те, що державний бюджет гарантує повернення 7,6 млн грн", - сказав голова уряду Криму.

"Таким чином ми зможемо гарантувати енергетикам оплату за ці борги", - сказав Плакіда й пообіцяв, що воду для поливання аграрії Криму одержать на початку травня.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
12.4339 / 4.06MB / SQL:{query_count}