Кількість не означає якість

Наші нардепи реєструють у 300 разів більше ініціатив, аніж парламентарі Норвегії чи Швейцарії

Вже не вперше експертні організації звертають увагу на проблему “законодавчого спаму” в українському парламенті. Нардепи реєструють величезну кількість законопроектів, абсолютна більшість з яких так ніколи і не стане законами.
На початку січня у Верховній Раді було зареєстровано загалом близько 10 тисяч законопроектів. І це рекорд серед європейських парламентів. Рекорд сумнівний. Так, в Комітеті виборців України (КВУ) зазначають, що в середньому за рік наші нардепи реєструють 1,8 тисячі проектів законів, а от у Норвегії в середньому ініціюють 5 законопроектів на рік, Швейцарії – 6, Греції – 13, Австрії – 46,  Великобританії – 66, Ісландії – 71, Данії – 74, Португалії – 115, Бельгії – 227, Фінляндії – 257, Франції – 337, Італії – 644. І виходить, що українські парламентарі ініціюють у 300 разів більше законопроектів, ніж парламентарі Норвегії та Швейцарії, в 140 разів більше, ніж Греції, у 39 разів більше, ніж Австрії, у 25 разів більше, ніж Великобританії, Ісландії та Данії; у 15 разів більше, ніж Португалії; у 8 разів більше, ніж Бельгії та Фінляндії; у 5 разів більше, ніж Франції та втричі більше, аніж Італії.
 “Більшість поданих законопроектів – це так званий низькоякісний законодавчий спам. Кожен другий проект закону отримує негативні висновки Головного науково-експертного управління ВР, кожен третій – Міністерства фінансів України. Народні депутати фактично діють за олімпійським принципом, відповідно до якого головне не перемога, а участь. Адже законами стають лише 12% поданих законопроектів”, – зазначив голова КВУ Олексій Кошель під час прес-конференції “Верховна Рада: підсумки 2017 року”.
Серед іншого в КВУ також визначили найбільш та найменш продуктивних нардепів за підсумками минулого року. Так, найпродуктивнішими виявились представники фракції БПП Андрій Шинькович та Марія Іонова, а також представниця “Самопомочі” Ірина Подляк. Законами стали по дев’ять законопроектів авторства Шиньковича та Іонової, а також вісім – Подоляк.
Щодо найменш продуктивних, то жодного законопроекту впродовж минулого року не внесли представники “Опозиційного блоку” Сергій Льовочкін, Дмитро Добкін, Євген Бакулін, Тарас Козак, Денис Омельянович, позафракційні Павло Балога та Едуард Матвійчук, представниця “Народного фронту” Тетяна Донець, БПП Наталія Агафонова. А ще, зрозуміло, що нардепи-втікачі Олександр Онищенко та Сергій Клюєв.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7581 / 4.36MB / SQL:{query_count}