Генштаб чекає на “Джавеліни”

Протитанкові ракетні комплекси Javelin все ближче до України

“Мною віддані розпорядження щодо опрацювання заходів підготовки до експлуатації і прийняття на озброєння Збройних сил американських протитанкових ракетних комплексів Javelin”, – таке повідомлення з’явилось 17 січня на Facebook-сторінці начальника Генерального штабу ЗСУ Віктора Муженка. А як повідомляє УНІАН, Муженко під час візиту до Брюсселю (там в штаб-квартирі НАТО він брав участь у засіданні Військового комітету на рівні начальників генеральних штабів), розповів журналістам, що наші військові можуть отримати згадану американську зброю впродовж півроку.
“Для того, щоб отримати таку зброю, нам необхідно мати відповідно підготовлені місця для її зберігання, адже до цього є вимоги. Всі ці питання опрацьовані, у нас вже такі місця визначені, триває їхня підготовка і проблем щодо об’єктів, де буде зберігатися така зброя, у нас не буде. Ніхто не збирається передавати, віддавати або навіть, скажімо так, залишати в бою. Це зброя, яка надходить на озброєння української армії для підвищення спроможностей ЗСУ як елемент стримування у протистоянні з Російською Федерацією”, – зазначив Муженко, інформує УНІАН.
Тут зазначимо, що наприкінці грудня адміністрація президента США ухвалила рішення надати Україні оборонне озброєння, зокрема, протитанкові комплекси Javelin. Нещодавно посол США в Україні Марі Йованович в інтерв’ю РБК-Україна розповіла, що ця зброя буде передана нам безкоштовно, але ще потрібно завершити деякі бюрократичні процедури. “Дійсно, минулого року адміністрація президента США прийняла рішення про надання Україні додаткових оборонних можливостей. Поки що подробиць про те, як це буде зроблено, немає. У нас, як і в Україні, є певна процедура – для реалізації цих рішень ми повинні проінформувати Конгрес про те, як це буде зроблено. І тільки пройшовши цю процедуру, розпочати реалізацію”, – зазначала Йованович.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8396 / 4.35MB / SQL:{query_count}