Чи купуватимуть молоко в населення?

Новий державний стандарт щодо закупівлі молока у господарствах населення розпочне діяти з 1 липня 2018-го

Міністерство аграрної політики і продовольства України використає відтермінування для формування системи вимог до якості молока-сировини, гігієнічних вимог до молочних продуктів під час виробництва та переробки. Про це повідомили у прес-службі Мінагрополітики.
Раніше новий держстандарт щодо закупівлі молока у господарствах населення планували запровадити з 1 січня 2018-го. Згідно з ним, в Україні залишаться три сорти молока: екстра, вищий і перший. Заводи не зможуть приймати молоко в населення, оскільки його вважають другим сортом. На базарах торгувати домашнім молоком не заборонятимуть.
Окрім цього, у прес-службі Мінагрополітики додали, що проект оновленого документа про закупівлю молока готовий. Передбачається, що в січні матеріали винесуть на громадське обговорення. Рішення про відтермінування прийняття стандарту допоможе згладити адаптацію як виробників, так і переробників до нових умов.
На думку фахівців, кінцева мета оновленого стандарту закупівлі – поступове приведення вимог якості молока-сировини до європейських норм. Очікується, що використання молока другого класу для виробництва харчових продуктів після дворічного перехідного періоду буде обмежене. Проте його дозволять у виробництві харчових продуктів. Наприклад, кормів для тварин.
“В Україні за рік виробляють майже 10 млн тонн молока. 70% – у приватних домогосподарствах. На переробні підприємства надходить близько 5 млн тонн молока, з них від населення – 35%. Решту закуповують на сільськогосподарських підприємствах. Працює майже 600 спеціалізованих ферм”, – зазначила в коментарі Gazeta.ua представник Асоціації виробників молока Олена Жупінас, порадивши селянам створювати сімейні ферми на 5-10 корів або ж сільські кооперативи.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8210 / 4.35MB / SQL:{query_count}