Менше газу

Тимошенко проситиме Путіна скоротити постачання блакитного палива для України

Тимошенко проситиме Путіна скоротити постачання блакитного палива для України

Україна проситиме Росію скоротити обсяги постачання газу. Про це заявила прем'єр-міністр Юлія Тимошенко. 29 квітня у Москві має відбутися зустріч прем'єрів України та Російської Федерації.

На зустрічі зі своїм російським колегою Владіміром Путіним Юлія Тимошенко обговорить питання скорочення обсягів закупівлі газу "Нафтогазом" у "Газпрому".

"Ми будемо обговорювати питання скорочення Україною споживання природного газу. Я переконана, що в домовленості будуть відкориговані плани споживання, і це буде розмова на рівні двох прем'єр-мініст­рів", - сказала вона.

Окрім того, на засіданні комітету з питань економічної співпраці планується також обговорити питання закачування російського газу в газосховища України.

"Закачати нам потрібно 19,5 млрд кубометрів, і це наша стабільність, наше благополуччя наступного року. Ми повинні продовжити ту добру традицію, яку започаткували 2008 року, коли вперше мали власний газ у сховищах. Ми його купили, закачали, й у нас було понад
20 млрд, і це говорило про те, що ми перед будь-якою кризою маємо запас. У нас немає страху ні перед якими кризами, коли в сховищах 20 млрд кубометрів газу, й зараз ми повинні з Росією збудувати цю модель", - сказала Тимошенко.

Варто нагадати, що 13 квітня з'явилася інформація про те, що "Газпром" вимагає від "Наф­тогазу" сплати близько 500 млн дол. штрафу за недобір газу в березні. Проте того ж дня прес-секретар "Нафтогазу" Валентин Землянський спростував інформацію про будь-які штрафи.

У першому кварталі 2009 року Україна купила у "Газ­прому" удвічі менше газу, ніж це зафіксовано в контрактах. Згідно з домовленостями між двома країнами, у такому разі "Газпром" може пред'явити "Нафтогазу" штрафні санкції у розмірі 150 відсотків від вартості газу, недопоставленого в жовтні - березні, і  300 відсот­ків - у інший період року.

У березні 2009 року прем'єр-міністр Росії Владімір Путін заявив, що "Газпром" не штрафуватиме Україну за недобір газу, пославшись на те, що "не можна добивати партнерів".

18 березня міністр палива та енергетики України заявляв, що "Газпром" попередньо погодився скоротити постачання газу до України у 2009 році з 40 до 33 млрд кубометрів і водночас відмовився від штрафних санкцій.

Окрім того, Юлія Тимошенко заявила, що має намір до кінця року навести порядок у системі облгазів.

"Компанія "РосУкрЕнерго" ліквідована тільки з однієї складової економічного життя України - вона ліквідована в системі постачань газу до України. Але поки вони за минулого уряду працювали, змогли прибрати до рук 70% облгазів, які поставляють газ безпосередньо людям, і з цим ми зараз ретельно розбираємося. Думаю, що до кінця року ми наведемо там лад і все це буде державне. Державне чому? - тому що газопроводи державні, всі системи постачань газу державні. Ми просто ліквідовуємо надбудови, які тільки усклад­нюють сьогодні систему подачі газу людям", - сказала Тимошенко.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
13.5176 / 4.08MB / SQL:{query_count}