Життя до пенсії продовжать

Європейський союз закликає українську владу до вкрай непопулярних кроків - підвищити своїм громадянам пенсійний вік. Інакше, наголошують у ЄС, скоро не буде чим виплачувати пенсії.

Європейський союз закликає українську владу до вкрай непопулярних кроків - підвищити своїм громадянам пенсійний вік. Інакше, наголошують у ЄС, скоро не буде чим виплачувати пенсії.

Про це йдеться у доповіді Єврокомісії щодо виконання Україною Плану дій у рамках Європейської політики су­сідства.

Нагадаємо, що аналогічну пропозицію Україні 16 квітня зробила Організація об'єднаних націй. ООН радила українській владі також збільшити відрахування до Пенсійного фонду приватними підприємцями. Міжнародні експерти рекомендують Україні в рамках пенсійної реформи поступово підвищити визначений пенсійний вік та прирівняти пенсійний вік жінок і чоловіків.

Через щорічне підвищення пенсійних виплат Україна повинна буде запровадити низку змін, аби стабілізувати пенсійну систему, зазначається у документі. Зокрема, в Єврокомісії наголошують, що українській стороні доведеться знизити розрахунковий коефіцієнт, підвищити пенсійний вік, а також зменшити розміри привілейованих пенсій. Подібні вимоги Україна вже отримала від МВФ та чула такі рекомендації від ООН. Адже, як за­значають у цих міжнародних організаціях, пенсійний вік в Україні є найнижчим у Єв­ропі.

З цим погоджується і голова правління Українського інституту соціальних досліджень Ольга Балакірєва. На її думку, підвищувати пенсійний вік в Україні треба, але не всім і не нині, в часи кризи. "Треба буде робити це трохи пізніше, коли на ринку праці з'явиться конкуренція, а не надлишок робочої сили. Першим кроком має стати зрівняння пенсійного віку жінок і чоловіків, тобто під­няття пенсійного віку жінок. Це має робитися поступово, але ми маємо до цього прийти, зважаючи на нашу демографічну ситуацію", - каже Балакірєва.

За її словами, українське суспільство до цього не готове, тому влада має вже нині починати роз'яснювальну роботу. Утім українські експерти вважають, що в рік президентських виборів на такі непопулярні кроки жоден по­літик не піде.

Варто зазначити, що у ЄС на пенсію виходять у середньому, коли досягають 65-річчя. В Україні ця цифра ста­новить 55 років для жінок та 65 -  для чоловіків. Утім не можна також забувати й про середню тривалість життя, яка у Європі вища аніж в Україні. Отож, якщо влада здійс­­нить пропоновані Європою та ООН кроки на підвищення пенсійного віку, то українські громадяни фактично заледве чи до нього доживатимуть.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
2.6866 / 4.07MB / SQL:{query_count}