Нерви через біометрику

Лише навесні 2018-го ситуація стабілізується – принаймні так обіцяють

Повністю вирішити проблему з видачею громадянам України документів для виїзду за кордон можливо навесні 2018 року, про що повідомив прес-секретар ДП “Документ” Володимир Поліщук. З його слів, нове обладнання для поліграфкомбінату “Україна” надійде найближчим часом. Це дасть змогу вдвічі збільшити обсяги друку закордонних паспортів до середини січня 2018 року. “Нове обладнання для поліграфкомбінату вже через кілька днів прибуде з Нідерландів в Україну. Тиждень-два піде на його налагодження. Прогнозується, що вже всередині січня друкувати паспорти для виїзду за кордон стануть принаймні вдвічі більше”, – зазначив Володимир Поліщук.
У Львові електронну чергу для оформлення документів з електронним носієм – закордонного паспорта та ID-картки було впроваджено ще наприкінці січня 2017-го. Як писала “Львівська Пошта”, після впровадження безвізу у Львові виник небачений ажіотаж за біометрикою: через аномальний попит припиняли оформлення документів, неможливо було записатися до електронної черги, видачу біометрики затримували до трьох місяців і більше. Впродовж року у ДМС запевняли: затримують паспорти не вони, а офіційна друкарня документів, бо причина – підвищений попит.
Нагадаємо, біометричний паспорт львів’яни можуть оформити у трьох установах: територіальному підрозділі ДМС, Центрі надання адміністративних послуг або у сервісному центрі “Паспортний сервіс” державного підприємства “Документ”. Ціна паспорта у підрозділах ДМС та ЦНАПах 557,32 грн, у терміновому режимі – 810,32 грн. Вартість оформлення біометричного паспорта у “Паспортному сервісі” вища: терміновий документ коштує 1210 грн, звичайний – 957 грн.
Загалом, як повідомляли в Держприкордонслужбі, за півроку понад 355 тисяч українців скористалися перевагами “безвізу”. Станом на кінець листопада було зафіксовано тільки 61 відмова українцям у перетині кордонів європейських держав. “Безвіз” поширюється на 26 країн ЄС, а також Ісландію, Ліхтенштейн, Норвегію та Швейцарію, які належать до Шенгенської зони. Не стосується “безвіз” Британії та Ірландії. У Шенгенській зоні можна перебувати впродовж 90 днів кожних півроку. Для працевлаштування, проживання чи довготривалого навчання потрібні спеціальні візи.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7535 / 4.35MB / SQL:{query_count}