Ні – “партійній диктатурі”

Конституційний суд скасував закон, що дозволяв виключати кандидатів із партійний списків після виборів

Конституційний суд України 21 грудня визнав неконституційним закон, що дозволяв партіям за рішенням з’їзду виключати зі своїх списків неугодних кандидатів вже після оголошення результатів виборів. Йдеться про так званий закон про партійну диктатуру. 
Нагадаємо, що відповідні зміни до закону “Про вибори народних депутатів України” наш парламент після кількох місяців невдалих спроб ухвалив у лютому 2016-го, і ним встигли скористатись БПП, “Самопоміч” і Радикальна партія. Зокрема, президентська сила в березні минулого року виключила із свого виборчого списку (який був на виборах 2014-го) 13 осіб, серед них – адвоката колишнього лідера партії УКРОП Геннадія Корбана Андрія Богдана.
Зазначимо, що у випадку, коли нардеп-списковик втрачає мандат (до прикладу, через перехід на посаду міністра), то його місце у парламенті займає наступний у черзі зареєстрований кандидат із партійного списку. Але наші партії так складають свої списки, що вже після вибрів бояться такого “посування кандидатів”. От і вирішили “чистити списки” вже після виборів. 
Тепер Конституційний суд (до якого ще в березні 2016-го звернулось 49 нардепів) постановив, що така норма “суперечить принципам народовладдя; правової визначеності та правомірних очікувань як складовим принципу верховенства права; свободи політичної діяльності; вільних виборів та вільного волевиявлення виборців; вільного депутатського мандата”. Закон скасовано, рішення КС оскарженню не підлягає.
Водночас, як повідомляє Українська правда, рішення КС не стосується так званого імперативного мандату. Норма про те, що парламентські фракції мають право забрати мандат у депутата-списковика, який вийшов із фракції, не скасована.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.9089 / 4.35MB / SQL:{query_count}