Кожна дитина має право на любов і тепло!

Міністерство охорони здоров’я ініціювало скорочення терміну, після якого суд може позбавляти батьків, які не дбають про малечу, їхніх прав

Сьогодні для позбавлення статусу батьківства соцслужбі треба довести, що батьки не дбають про дітей понад півроку. Працівники будинків дитини зв’язуються з батьками і запрошують провідати дитину, залишаючи офіційно без статусу сироти, і її не можна передати в родину під усиновлення чи опіку. “Важливо обмежити термін, після якого суд може позбавляти батьківських прав. Також ми плануємо обмежити термін, коли діти, від яких відмовилися мами, можуть перебувати в пологовому, у стаціонарах лікарень до одного тижня. Бо це спричиняє затримку розвитку дитини, підвищує ризик захворіти та перевантажує лікарні. Сьогодні деякі діти знаходяться в лікарнях по півроку!”, – зазначає т.в.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун.
Термін, після якого суд може позбавляти батьків, котрі не дбають про дітей, їхніх прав, можуть скоротити з півроку до місяця, інформує Українська правда. Зі слів Уляни Супрун, в інтернатних закладах України на початку цього року було 106 тисяч дітей. Із них лише 6 тисяч мають статус сироти, тобто 100 тисяч дітей в інтернатах мають живих батьків, які не позбавлені батьківських прав і водночас не дбають про своїх дітей!
Сьогодні за утримання однієї дитини інтернатний заклад МОЗ щомісяця отримує 26 тисяч гривень, а Міністерство соцполітики України – 16 тисяч гривень. “Якби ці гроші йшли в сім’ю, яка потрапила в складні життєві обставини, вони могли би виховувати своїх дітей самотужки”, – вважає Уляна Супрун.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.9269 / 4.34MB / SQL:{query_count}