Вартість продуктового кошика

Останнім часом в Україні впали в ціні цукор, гречка, соняшникова олія та деякі овочі з борщового набору

Експерти пояснюють це надлишком пропозиції і сприятливою для овочів погодою. За їхніми прогнозами, зниження вартості цих товарів триватиме до середини грудня. Цукор-пісок на вагу подешевшав за два місяці на чверть – із 16-16,5 до 12-12,25 грн/кг. Гречана крупа – з 23-23,5 до 19-19,3 грн/кг. Доступнішою для українців стала також соняшникова олія – в середньому вона подешевшала на 1-2 грн/л.
За даними Держстатистики, з борщового набору найбільше знизилися ціни на капусту (в середньому на 1,7 грн/кг – до 4,17 грн за кг), моркву (на 1,5 грн/кг – до 6,38 грн за кг) і цибулю (на 1,4 грн/кг – до 5,02 грн за кг). Картопля подешевшала на 70 коп./кг – до 5,78 грн/кг. Не змінилася лише вартість буряка – в середньому 5,38 грн/кг.
На думку експертів, сьогодні ціни на цукор в Україні нижчі за світові на 1,5-2 грн/кг, але до січня вони вирівняються. Ціни на гречку були завищені на хвилі минулорічного дефіциту майже вдвічі, до 35 грн/кг, а тепер через зниження попиту і добрий урожай падають. Овочі дешевшають, оскільки чимало господарств розпродають їх із полів, щоб не витрачати гроші на перевезення і зберігання, кажуть експерти.
Вони, зокрема, прогнозують незначне подорожчання перед Новим роком свинини, червоної ікри і шпротів. Вартість курятини, цитрусових, з їхніх слів, повинна утриматися в нинішніх цінових рамках.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7916 / 4.34MB / SQL:{query_count}