Нові умови вступу до коледжів і технікумів

Із 2018-го абітурієнтам потрібно буде створити електронні кабінети і через них подавати заяви, попередньо завантаживши необхідні документи

Вступники до коледжів і технікумів на базі 11 класів із 2018 року подаватимуть документи винятково в електронній формі. Для цього абітурієнтам потрібно буде створити електронні кабінети і через них подати заяви, попередньо завантаживши необхідні документи, інформує Міністерство освіти та науки України. Прийматимуть сертифікати зовнішнього незалежного оцінювання 2016, 2017 і 2018 років, окрім сертифікатів з іноземних мов, що мають бути датовані тільки 2018 роком.
“Подати заяви в паперовій формі зможуть лише ті, котрі мають право на пільги, в кого є розбіжності в ПІБ, даті народження, статі чи громадянстві в атестаті та сертифікаті ЗНО. Також у паперовому вигляді потрібно подавати іноземні документи про повну загальну середню освіту або атестати, видані до введення фотополімерних технологій їхнього виготовлення”, – наголосили у прес-службі МОН.
Іще однією підставою для цього може бути неможливість зареєструвати електронний кабінет або подати заяву в електронній формі з інших причин, підтверджених довідкою приймальної комісії.
Вступники на основі 11 класів зможуть реєструвати електронні кабінети та завантажувати в них документи з 2 липня, а подавати заяви – з 12 липня 2018-го. Реєстрація триватиме до 18:00 25 липня, подача заяв – до 1 серпня для вступників на основі співбесіди, іспитів або творчих конкурсів. До 8 серпня заяви можуть подати ті, хто вступає на основі сертифікатів ЗНО. Відповідні рейтингові списки мають бути оприлюднені не пізніше 9 серпня, а зарахування на місця держзамовлення на основі співбесіди – не пізніше 8 серпня або 14 серпня відповідно.
Водночас для державної підсумкової атестації студентів коледжів і закладів професійно-технічної освіти, які вступили до цих закладів на базі 9-річної середньої освіти, з 2018 року почне використовуватися формат зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО). Зі слів директора департаменту вищої освіти МОН Олега Шарова, такий крок передбачений відповідним рішенням Міністерства освіти і науки України.
“Наступного року це буде один предмет – українська мова і література. Впродовж двох-трьох років складання ЗНО як державної підсумкової атестації як у старшій школі, так і в коледжах та закладах професійно-технічної освіти планується привести до однакової схеми. 2019-го для спеціальностей, де підготовка молодших спеціалістів на базі 9 класів триває три роки, можна передбачати врахування результатів ЗНО з української мови та літератури під час вступу на бакалаврат старших курсів або зі скороченим терміном навчання. Відповідно у 2020 році можна буде враховувати ЗНО на спеціальностях, де навчання на базі 9 класу триває 3,5 або 4 роки”, – зазначив Олег Шаров.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7741 / 4.36MB / SQL:{query_count}