Президент затвердив Різдво

Петро Порошенко підписав закон про введення вихідного дня на католицьке Різдво 25 грудня, йдеться на сторінці відповідного законопроекту на сайті Верховної Ради

Нагадаємо, що 16 листопада парламент підтримав законопроект №5496 про святкування Різдва двічі – 25 грудня та 7 січня, натомість виключив з переліку вихідних днів 2 травня.
Перед голосуванням голова Комітету з питань соцполітики Людмила Денисова зазначила, що Комітет повністю підтримує таку пропозицію: “Комітет звернув увагу, що є країни, які двічі святкують Різдво – Білорусь, Молдова, Ліван та Албанія. Тому ми теж можемо святкувати його і 25 грудня, і 7 січня. Але при цьому в проекті Трудового кодексу, який майже схвалено в цілому, є пункт про виключення 2 травня як святкового, неробочого дня”.
Проте голосувати за зміни довелося аж шість разів, оскільки частина народних депутатів хотіла виключити 2 травня, а інша була категорично проти. Врешті-решт, після тривалої суперечки, зійшлися на тому, що 25 грудня має бути вихідним, а 2 травня – робочим днем.
Більшість представників від фракцій підтримали цю зміну, підкресливши, що таким чином Україна стане більш “європейською”.
“Ми не нав’язуємо церквам, як і коли відзначати свої релігійні свята, але перехід на святкування Різдва за новішим і точнішим Григоріанським календарем, 25 грудня, – ознака європейськості”, – заявила тоді нардеп від партії “Самопоміч” Ірина Подоляк. Своєю чергою спікер парламенту Андрій Парубій зазначив, що 25 грудня Різдво Христове в Україні святкують понад 11 тисяч громад, як і “більшість Помісних православних церков у світі”.
“Ми будуємо європейську державу, ми об’єднуємо українську націю – тому вважаю надзвичайно важливим і символічним відзначення Різдва Христового і запровадження вихідного і 25 грудня, і 7 січня. Звільняємось від московської ментальної окупації та повертаємося до родини вільних народів світу!”, – написав він на своїй сторінці у Facebook.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8377 / 4.34MB / SQL:{query_count}