“Гірські” доплати можуть скасувати

У жителів гір можуть забрати доплати за проживання у гірській місцевості. Відповідний законопроект "Про розвиток гірських територій в Україні" сьогодні розглядає Міністерство регіонального розвитку та будівництва України.

gucul.jpg 

У жителів гір можуть забрати доплати за проживання у гірській місцевості. Відповідний законопроект "Про розвиток гірських територій в Україні" сьогодні розглядає Міністерство регіонального розвитку та будівництва України.

Стурбованість цим питанням уже висловила Закарпатська обласна рада. Тамтешні депутати виступили проти ухвалення нової редакції закону про розвиток гірських населених пунктів і навіть звернулися з цього приводу до Кабміну.

"Цей документ розроблено без попереднього обговорення з представниками органів місцевого самоврядування територій, що віднесені до гірських, ним пропонується, починаючи з 2010 року, знизити, а з 2012 року припинити доплату працівникам бюджетної сфери, пенсіонерам, студентам, а також скасувати передбачені чинним законодавством види матеріальної допомоги громадянам, які мають статус особи, що працює, проживає або навчається на території населеного пункту, якому надано статус гірського", - уточнив голова Закарпатської облради Михайло Кічковський.

Депутат стверджує, що скасування доплат за проживання на гірських територіях значно звузить соціальні гарантії для населення гірських районів, що може призвести до негативних економічних та соціальних явищ, зокрема, до відтоку кадрів, насамперед вчителів та лікарів із сільської місцевості, закріплення яких на місцях і без того є проблемою, суттєво погіршить матеріальне становище горян, посилить соціальну напругу в регіонах.

На думку М. Кічковського, також необхідно враховувати той фактор, що багато населених пунктів у гірській місцевості постійно перебувають у зоні можливої загрози стихійного лиха.

Проектом закону пропонується знизити доплату пра­ців­никам, яким, відповідно до Постанови Кабміну від 11.04. 1995 року №648 "Про умови оплати праці осіб, які працюють в гірських районах", здійсню­ється доплата до зарплат. Цим проектом закону також пропонується, починаючи з 2010 року, знизити, а з 2012 року припинити доплату пенсіонерам до пенсій, студентам до сти­пендій і всіх передбачених чинним законодавством видів матеріальної допомоги громадянам, які одержали статус особи, що працює, проживає або навчається на території населеного пункту, якому надано статус гірського. Крім того, за проектом, з 1 січня 2010 року втрачає чинність Закон України "Про статус гірських населених пунктів в Україні", статтею третьою якого передбачені державні гарантії соціально-економічного розвитку населених пунктів, яким надано статус гірських.

У гірській місцевості проживає близько мільйона україн­ців.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
1.2837 / 4.08MB / SQL:{query_count}