Не платиш аліментів – за кордон зась!

Парламент у першому читанні cхвалив законопроект, який передбачає посилення відповідальності за несплату аліментів

Коли молоді люди вступають у шлюб, то очікують, що майбутнє сімейне життя буде довгим і щасливим. Невдовзі народжують дитину… Але, на жаль, з тих чи тих причин не все в житті складається добре, і подружжя розлучається. Однак, переставши бути подружжям, чоловік і жінка надалі є батьками дитини і несуть відповідальність за її утримання й виховання. Так само відповідальними за дитину є батьки, які не були офіційно одружені, перебуваючи в цивільному шлюбі.
Тож, розлучившись, батьки (нерідко через суд) визначають, з ким проживатиме дитина і які виплати на неї здійснюватиме другий із подружжя. Щоби врегулювати це питання, чинне законодавство України передбачило для того з батьків, що не проживає з дитиною, виплату аліментів.
Звичайно, є чимало відповідальних батьків, які вчасно сплачують свою частку на утримання дитини, а дехто готовий допомогти й більше від призначеного судом. Однак є чимало й тих, що не вважають за потрібне подбати хоча б матеріально про свою дитину. Тож на плечі другого з подружжя лягає увесь тягар матеріальної відповідальності. Історій про переховування від аліментів не бракує…
Врегулювати це питання має на меті законопроект №7277, який передбачає посилення відповідальності за несплату аліментів, що його позавчора у першому читанні схвалила Верховна Рада України. «За» проголосували 236 депутатів.
Автори законопроекту переконані, що недосконалість чинного законодавства України дає змогу недобросовісним батькам або іншим членам сім’ї ухилятися від виконання свого обов’язку щодо утримання дитини. Зокрема, станом на 1 вересня 2017 року в провадженні органів Державної виконавчої служби є 539 тисяч справ про стягнення аліментів! З них майже 92 тисячі щодо тих, які заборгували сплату аліментів більш ніж за три місяці. За приблизними пiдрахунками, сума заборгованостi щодо алiментів становить близько мільярда гривень!
Законопроект передбачає нові інструменти примусового виконання рішень щодо боржника, який протермінував виплати більш ніж на 6 місяців.
Як пише Українська правда, серед передбачених авторами законопроекту заходів – передусім тимчасове обмеження в праві керування транспортним засобом (на 6 місяців), проте не можна застосовувати цей захід щодо платника, який заробляє тим на життя, використовує транспорт через інвалідність, утримує особу з І або ІІ групою інвалідності або дитину з інвалідністю.
Також до недобросовісного платника можуть застосувати обмеження на півроку щодо користування вогнепальною мисливською, пневматичною та охолощеною зброєю, пристроями вітчизняного виробництва для відстрілу патронів, споряджених гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії, чи позбавити права на полювання до повного погашення заборгованості зі сплати аліментів.
Якщо боржник більш ніж півроку не платить, то виконавча служба  може тимчасово обмежити його в праві виїзду за кордон до повного погашення заборгованості зі сплати аліментів.
Якщо ж боржник заявляє, що не має з чого сплатити заборговану суму, то суд може призначити йому виконання соціальних робіт у вільний від роботи чи навчання час на строк від 120 до 240 годин, кошти з яких підуть на сплату боргу. Які це будуть роботи, визначатимуть органи місцевого самоврядування.
В разі ухиляння від соціальних робіт постановою суду невідбутий строк соціальних робіт може бути замінений адміністративним арештом.
Соціальні роботи не призначатимуть інвалідам І чи ІІ групи, вагітним, жінкам за 55 років та чоловікам за 60 років.
Також якщо боржник півроку не платить аліменти, то питання про тимчасовий виїзд дитини за кордон на термін більш ніж один місяць вирішує той із батьків, з яким згідно з рішенням суду проживає дитина.
Однак до законопроекту є чимало зауважень і пропозицій, які народні обранці обіцяють врахувати при наступних його розглядах.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
13.9683 / 4.09MB / SQL:{query_count}